Aksamitnie gładka, mięciutka, idealna do weekendowego leniuchowania i wieczornego oglądania ulubionego serialu - taka jest nasza dzisiejsza bohaterka. To welurowa sofa do salonu. Pokażemy Wam najpiękniejsze aksamitne kanapy i napiszemy o ich zaletach i wadach.

Welur znowu w modzie! Ta pochodząca z Indii tkanina zadomowiła się w naszych wnętrzach i szafach na dobre i właśnie przeżywa swoją drugą młodość. Szczególnie elegancko prezentuje się jako tkanina obiciowa. Sofa z aksamitu jest wyjątkowo wytworna. Po drodze jej ze stylem glamour, pałacowym, francuskim i klasycznym. Salon z welurową sofą wygląda naprawdę szlachetnie, a jednocześnie przytulnie. Różne ułożenie włosa na tkaninie może dawać dodatkowy efekt ozdobny. Aksamitna sofa w salonie będzie wyglądała świetnie w zestawieniu na przykład z fotelem obitym tą samą tkaniną, aksamitnymi zasłonami i poduszkami. Najmodniejsze obecnie kolory to butelkowa zieleń, głęboki turkus, granat, pudrowy róż i musztardowy. 

Czy welurowa sofa ma w ogóle jakieś wady? Trudno je znaleźć, ale spróbujemy. Naprawdę duży model (sofa 5 lub 6 osobowa) w pluszu może wyglądać dość ciężko. Lekkość zapewnią wnętrzu modele na nóżkach. Welur jest dość wytrzymałym materiałem, ale wiadomo, że wraz z użytkowaniem może się trochę wycierać. Pozostaje jeszcze kwestia zabrudzeń. Obecnie tkaniny z przeznaczeniem na obicia mebli produkuje się w wersji plamoodpornej. Kanapa nie powinna brudzić się bardziej od tej w wersji z bawełnianym pokrowcem.