Wełna ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i antybakteryjne, nie absorbuje zapachów i raczej się nie gniecie. Nic dziwnego zatem, że lubimy się nią otaczać. Sięgamy po ten naturalny surowiec szczególnie jesienią, kiedy deszcz i niższe temperatury zaczynają się nam dawać we znaki. Dom "ubrany" w wełnę z miejsca wydaje się być bardziej przytulny i nabiera ciepłej atmosfery. Jakie produkty z wełny polecamy do domu? Przede wszystkim koce (szczególnie te o grubym splocie), pledy i poduszki. Ogrzeją, a w dodatku nie będą się elektryzować. Ostatnio modne są też wełniane dywaniki i makatki na ścianę. Dość popularna ze względu na swoje prozdrowotne właściwości jest także pościel uszyta z owczej wełny.

Wełniane akcesoria i dodatki znajdziecie w sieciówkach (czasami z domieszką włókien sztucznych). Znaleźliśmy kilka interesujących pozycji w H&M HOME, Anthropologie, ZARA HOME i na Lawendowym Bazarze. Oczywiście Ci z Was, którzy potrafią, mogą wełniane dodatki zrobić sami na drutach. Początkującym mogłoby się wydawać, że ich wykonanie jest skomplikowane i wymaga specjalistycznych umiejętności. Jednak przy odrobinie zapału można bez problemu zrobić je własnoręcznie. Naszym ostatnim odkryciem są zestawy od firmy We Are Knitters. W każdej paczce znajdziemy wszystkie elementy potrzebne, by wykonać własną, wyjątkową robótkę. Na przykład w zestawie do wykonania dywanika umieszczono wysokiej jakości włóczkę The Tape, drewniane druty, wzór z instrukcją wykonania oraz metkę. W ofercie marki są także pakiety do wykonania poduszek, organizerów, pledów, a także całe mnóstwo zestawów do własnoręcznego dziergania ubrań dla dorosłych i dzieci.

Jak dbać o takie akcesoria? Wełna nie lubi częstego prania i dość długo schnie. Dlatego najlepiej robić jej kąpiel w razie wyraźnej potrzeby przy użyciu tylko delikatnych detergentów. Wełny nie pocieramy, raczej nie wrzucamy do pralki, tylko delikatnie pierzemy ręcznie i suszymy w rozłożonej pozycji. Zmechaconą wełnę delikatnie golimy.