Dni designu w Warszawie? We wrześniu to już tradycyjnie Wawa Design Festiwal w Soho Factory i Centrum Kreatywności na Targowej. Impreza pod hasłem Uwodzeni (nawiązanie do roku Wisły) rozpoczyna się 9 września i potrwa do 17 września.

Przez ponad tydzień można będzie oglądać inspirujące wystawy. Nie zabraknie wykładów i warsztatów przygotowanych z myślą o wszystkich miłośnikach dobrego wzornictwa.
Szczególnie warte uwagi wydają się nam wystawy Uwodzeni Wiosłem i DłutemŁadne Dobre Poszukiwane oraz Zanurzenie (wystawa Katedry Szkła ASP we Wrocławiu).
Jeśli zaś chodzi o wydarzenia towarzyszące to interesujący może okazać się wykład o historii szkła z huty Ząbkowice (16.09, 11-12:30).
Dla wszystkich zainteresowanych renowacją mebli i przywracaniem perełkom dawnego blasku Bilbao Design przygotowało dwa specjalne wykłady (16.09 i 17.09 od 12:00 do 13:30). Do tego będą także płatne warsztaty.
Szczegółowy program wystaw, prezentacji i imprez towarzyszących oraz mapkę z dokładną lokalizacją poszczególnych wydarzeń można znaleźć na stronie festiwalu.   

Wstęp na Wawa Design Festiwal i większość organizowanych wydarzeń jest bezpłatny. Wybieracie się?