Harmonijne połączenie elegancji z ekskluzywnym minimalizmem wpisujące się w światowy trend stoneware – tak można określić najnowszą linię WAVE od Fyrklövern. Ten nowoczesny serwis, nawiązujący swoim unikalnym wybarwieniem do kolorów natury jest prawdziwą gratką dla koneserów unikalnej zastawy. Ręcznie wykonane talerze, półmiski czy kubeczki w naturalny sposób różnią się nieco miedzy sobą, ale dzięki podobnym odcieniom glazurowania cała seria łączy się w piękną, doskonale skomponowaną całość. Wyróżnikiem linii WAVE jest także wyjątkowa możliwość dopasowania jej do każdej aranżacji.

Zasiadając do stołu nakrytego WAVE możemy przenieść się oczami wyobraźni na idylliczny spacer nad morzem. Kto z nas nie lubi obserwować, jak fale spokojnie i delikatnie rozbijają się o plażę. To właśnie ten ruch odzwierciedla dekor na glazurze pokrywającej elementy zastawy WAVE. Odwzorowuje on ślad pozostawiony przez słoną, spienioną wodę przypominając nam o pięknie przyrody.

„Trendy wyraźnie wskazują, iż rok 2020 będzie należał do stoneware. Ta wyjątkowa forma ceramiki sprawdza się doskonale w zróżnicowanych wnętrzach poczynając od tych o charakterze rustykalnym, a kończąc na skandynawskim minimalizmie. Właśnie dlatego Fyrklövern, jako lider w segmencie aranżacji stołu i dekoracji wnętrz, zgodnej z najnowszymi trendami, wprowadza na rynek linię WAVE, która stanowi wyjątkowo ciekawy owoc współpracy firmy o skandynawskich tradycjach z renomowaną portugalską fabryką ceramiki. Nasza funkcjonalna, nowoczesna i elegancka zastawa stołowa WAVE pochodząca z kraju słynącego z długiej tradycji w produkcji naczyń z kamionki stanowi nie tylko odzwierciedlenie piękna natury, ale także wyraz świadomej troski o nią. Seria powstaje bowiem w procesie zrównoważonej produkcji ograniczającej ingerencję w środowisko do minimum. Dumą napawa nas fakt, że linia WAVE spełniająca tak surowe kryteria nawet najbardziej wymagających klientów ma swoją premierę równolegle na rynku polskim oraz w Skandynawii„– mówi, Katarzyna Gorzkowska-Pasek, Dyrektor Generalna Fyrklövern na Polskę i Węgry.

Uzupełnienie unikalnej kolekcji WAVE stanowią dwie komplementarne linie – SHELL i WOOD.

Piękna, minimalistyczna seria SHELL składa się z dużego, okrągłego półmiska oraz mniejszych talerzy o organicznych, zaczerpniętych z natury kształtach. Naczynia doskonale sprawdzą się podczas niezobowiązujących spotkań przy serze, oliwkach i słonych krakersach, a także jako uzupełnienie aranżacji stołu podczas uroczystych obiadów i kolacji. Biała glazura elementów serii przełamana została subtelnymi odcieniami, a delikatny dekor przywodzi na myśl kręgi rozchodzące się na tafli wody. Łącząc ze sobą kolekcje WAVE i SHELL nakryjesz do stołu w olśniewającym stylu.

Druga z serii - WOOD - składa się z deski do serwowania oraz talerzy wykonanych z pięknego drewna akacjowego. Idealnie nadaje się ona do podawania zarówno przekąsek, jak i pieczywa czy serów, a nawet kanapek na śniadanie oraz ciasta do popołudniowej kawy. Kamionka WAVE i drewno z linii WOOD to bezkonkurencyjne połączenie, pozwalające stworzyć poczucie naturalnego luksusu.

Więcej na www.fyrklovern.pl  oraz na www.pieknyserwis.pl.