Dziś zaglądamy do mieszkania zaprojektowanego przez Martę Siwecką. Marta na co dzień zajmuje się grafiką i ilustracją mody, ale wnętrza są jej wielką pasją. To wnętrze (60m2) znajduje się  w samym sercu Warszawy na ulicy Marszałkowskiej w starej, przedwojennej kamienicy. Przed remontem mieściła się tu pracownia malarska z pastelowymi ścianami i zamkniętą kuchnią. Projektantka postanowiła otworzyć kuchnię na salon, pomalować ściany na biało, a część z nich zachować z odsłoniętą cegłą.  

"Od razu po zobaczeniu tego miejsca wiedziałam, że ma ono spory potencjał, głównie za sprawą wysokich sufitów i metalowych belek, które postanowiłam podkreślić malując je na ciemny kolor. Postanowiłam również odkryć piękne sklepienia łukowe w przedpokoju i kuchni, oraz wnękę tuż przy wejściu do mieszkania, aby zachować to, co w starych kamienicach najciekawsze." - powiedziała nam o swoim pomyśle na urządzenia autorka projektu. 

W mieszkaniu pojawiło się też modne ostatnio przeszklenie w loftowym stylu. Znalazła się za nim sypialnia. W łazience króluje połączenie bieli z czernią. W oko wpadło nam minimalistyczne, okrągłe lustro. Całość urządzona jest w nowoczesnym, dość prostym stylu. Jak się Wam podoba?