Właścicielka tego mieszkania na warszawskim Ursynowie kocha podróże. Z częstych wypraw na Czarny Ląd przywozi mnóstwo wspomnień i pamiątki. Chciała, by w jej domu przede wszystkim można było wyciszyć się i świetnie odpocząć po dalekich wojażach, a afrykańskie motywy pojawiały się jedynie delikatnie sygnalizując pasję gospodyni. Urządzenie swojego 90 metrowego azylu powierzyła Katarzynie Sławińskiej z pracowni TILLA Architects. 

Hol i kuchnia

Do wnętrza prowadzi elegancki hol. Dwie antracytowe ściany stanowią idealne tło dla wyrazistej tapety Wall & Deco z motywem roślinnym. Z szarości gdzieniegdzie wyłaniają się kwiaty w kolorze czarnym. Korytarz uzupełniają szafa wykończona fornirem w barwie antracytu oraz mocno powiększające optycznie przestrzeń lustra. Drewniana podłoga z dębowych desek prowadzi do kuchni otwartej na salon. Tu wzrok przyciąga szczególnie antracytowa zabudowa mebli. Oszczędny design sprzętów AGD i mebli sprawia, że wzrok niemal od razu pada na starannie ułożoną kolekcję filiżanek. To jednak lampa w kształcie ptaków (Night Birds czeskiej marki Brokis,) gra tu pierwsze skrzypce.

Ciemne barwy w niewielkim mieszkaniu we Wrocławiu

Strefa dzienna

Strefa wypoczynkowa to szara sofa z poduszkami w etniczne wzory, rattanowy fotel na metalowych nóżkach i mały stolik kawowy. Z kanapy roztacza się miły dla oka widok na przestronny taras, na którym swoje miejsce znalazły drewniany stolik z podwójnym blatem na czarnych nogach, meble ogrodowe oraz bujna zieleń w dużych, pięknie zdobionych donicach. Idealne miejsce do relaksu i snucia planów dalszych eskapad…

Sypialnia i łazienka

Stonowane, spokojne barwy znajdziemy także w sypialni. Architektka otworzyła ją na łazienkę, zaplanowała tu też sporą garderobę. Komunikacja przebiega tutaj wzdłuż linii okien. Ciemnoszare ściany są dobrym tłem dla jaśniejszego łóżka z oryginalnym wezgłowiem. Oszczędność formy podkreślają szafka nocna z forniru z charakterystycznym rysunkiem usłojenia oraz proste lampy z przydymionego szkła.