Foster+Partners zaangażowane w metamorfozę Domów Towarowych Wars Sawa Junior

Pracownia Foster+Partners będzie bacznie przyglądać się architekturze Domów Towarowych Wars Sawa Junior (własności Atrium European Real Estate) w samym centrum Warszawy. Eksperci przeanalizują szczegóły tego założenia i zaproponują zmiany, które będą współgrały z najbliższym otoczeniem. Wszystko to ze szczególnym uwzględnieniem planów Nowego Centrum Warszawy (nowy plac Defilad, budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa). Ważnym punktem ma być dobre skomunikowanie centrum - płynne połączenie szlaków pieszych wiodących od Muzeum Sztuki Nowoczesnej przez ulicę Chmielną aż do Traktu Królewskiego. 
- Uznaliśmy, że to właściwa pora, aby przemyśleć potencjalne zmiany, które sprawią, że Domy Towarowe Wars Sawa Junior będą z powodzeniem służyć warszawiakom i turystom przez kolejne dekady. W tym celu zaprosiliśmy do współpracy doświadczonych architektów i urbanistów – tłumaczy Graham Kilbane, Group Chief Development Officer, Atrium European Real Estate. 

Pierwsze koncepcje jeszcze w 2022

Biuro ma na swoim konie udane metamorfozy i rewitalizacje (dziedziniec British Museum w Londynie, port w Marsylii). Wstępne pomysły na aranżację przestrzeni Domów Towarowych Wars Sawa Junior przygotowane przez architektów Foster+Partners będą gotowe jeszcze w 2022 roku. Koncepcje zostaną poddane konsultacjom społecznym. Specjaliści mają nadzieję na dialog z sąsiadami, władzami miasta i organizacjami miejskimi. Wnioski z rozmów mają być uwzględnione w ostatecznym projekcie. Architekci zdają sobie sprawę ze znaczenia tej lokalizacji. Czekamy zatem na pierwsze wizualizacje.  

___

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.