Po udanej współpracy z londyńską projektantką odzieży męskiej Katie Earyi sukcesie kolekcji GILTIG, IKEA po raz kolejny zdecydowała się na kolaborację ze światem mody.

Dzięki serii GLÖDANDE autorstwa Waltera Van Beirendoncka, można przenieść się w magiczny świat stworzeń nie z tej planety.

Belgijski projektant mody to postać kontrowersyjna, wyróżniająca się nietuzinkowymi i odważnymi projektami. Jego prace określa się jako indywidualne i mocne, ale jednocześnie intymne. Wywodzi się ze słynnej grupy zwanej  Antwerpską Szóstką - projektantów mody, którzy ukończyli Królewską Szkołę Sztuk Pięknych w Antwerpii w latach 1980-1981. Prezentowali wyrazistą i radykalną wizję mody, a dzięki nim ich małe belgijskie miasto stało się istotnym punktem na mapie światowej mody. Do utalentowanej szóstki należeli m.in. Dries Van Noten, Ann Demeulemeester czy Dirk van Saene, a za nieformalnego (siódmego) członka grupy uważany jest Martin Margiela.

Van Beirendonck lubi wplatać historyczne i osobiste historie do swoich projektów. Nie podąża za obowiązującymi trendami – nieprzewidywalnie łączy różne kolory i wzory, co udowodnił w najnowszej kolekcji IKEA.

Nowa seria GLÖDANDE obejmuje tkaniny, artykuły papiernicze, torby na zakupy, dywany, porcelanę oraz pościel. Kolekcja została zbudowana wokół historii o Wondermooi – pięciu stworzeniach zamieszkujących obłoki, których wyraziste charaktery przewijają się przez wszystkie produkty serii.

Nowatorskie wzory poszewek i dywany z gęstego włosia o intensywnych kolorach pobudzą kreatywność i pomogą spersonalizować każdą domową przestrzeń. Wśród produktów znalazło się również coś dla miłośników zastawy stołowej. Miski, talerze i kubki to wszystkowidzące dzieła sztuki, które wniosą trochę życia na każdy stół.

GALERIA >>>