Wakacje na półmetku. My korzystając z chwilowego ochłodzenia po ostatnich upałach wpadamy dziś do Ełku. To właśnie tutaj, zaledwie 50m od jeziora, tuż obok promenady, znajduje się wakacyjne mieszkanie "do wynajęcia" zaprojektowane przez Aleksandrę Bodaszewską - Architekt Wnętrz Olarch. 

Wakacyjne mieszkanie na wynajem krótkoterminowy

W tym niewielkim apartamencie komfortowo wypocznie para. Inwestorowi zależało na wygodzie i funkcjonalności. Wyzwania? Stosunkowo mała powierzchnia, specyficzne skosy (budynek postawiony tak, by jak najwięcej mieszkań miało widok na wodę). Architektka postawiła tu na jasne barwy i klasyczną elegancję. Strefa dzienna to przestrzeń z szarą sofą, stolikiem kawowym i komodą rtv. Mamy tu także pojemną szafę, w której znalazło się sporo miejsca do przechowywania dla gości jak i dla właściciela (miejsce na pralkę, suszarkę, odkurzacz, środki czystości).  Stąd już tylko krok do aneksu kuchennego. Szara i brązowa zabudowa pomieściła niezbędne podczas urlopu akcesoria i sprzęty (jest mała lodówka oraz zmywarka do naczyń). Przedłużeniem blatu roboczego jest strefa barowa, przy której dwie osoby mogą zjeść mazurskie śniadanie lub inny posiłek. Nad tym miejscem zawisł obraz stworzony specjalnie do tego wnętrza przez  Aleksandrę Bodaszewską.

Strefa prywatna

Aby wydzielić w tej przestrzeni sypialnię projektantka zdecydowała się ukryć duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem oraz szafki nocne za grubą zasłoną. W razie potrzeby kotary można uchylić tak, by cieszyć się większym metrażem. Na ścianach łazienki mamy wielkoformatowe płytki imitujące marmur. Na podłodze projektantka zdecydowała się na ciemny gres. Goście mogą skorzystać tu z dużej kabiny prysznicowej. Kolorystyka? Biel, odrobina złota i waniliowo-beżowe akcenty.