Słońce świeci, wakacje rozpoczęte. A może by tak na Podkarpacie? Przygotowaliśmy dla Was mały spis pięknych miejsc z tego regionu (prywatnie kochamy ogromnie!) idealnych zarówno na weekendowy wypad jak i na dłuższy pobyt. 

4 Nad Ranem – Baza Bieszczady, Smerek 107, 38-607 Smerek, Cisna
Trzy domki na styku Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Każdy z nich pomieści 4 osoby.  Na parterze każdego z domków zlokalizowany został przedpokój, łazienka, oraz część dzienna z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, stołem jadalnianym oraz „strefą relaksu" z wygodną, rozkładaną sofą, stolikiem i kozą (kominkiem). Wokół cisza i zieleń!

Zadnie Łuki, Smolnik 48, 38-543 Komańcza
Chata z drewna otoczona 25 hektarami łąk (działkę lubią odwiedzać jelenie i sarny). W środku: sala do jogi, biblioteczka, salon z kominkiem i meble hand made. Do tego pyszna kuchnia wege. Gospodyni prowadzi własny eko ogródek, ma szklarnię i sama piecze chleb na zakwasie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zadnie Łuki Bieszczady (@zadnieluki) Paź 12, 2019 o 6:47 PDT

Bacówka Radawa & SPA, ul. Cicha 30A, 37-523 Radawa
Hotel i SPA przyjazne rodzinom z dziećmi. Na terenie kompleksu znajdują się apartamenty hotelowe, domki Modern Folk, domki Osada, baseny: zewnętrzny i wewnętrzny, place zabaw. Zrelaksować można się w saunie fińskiej, gabinetach masażu, jacuzzi czy grocie solnej. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hotel Bacówka Radawa & SPA (@bacowkaradawa) Cze 19, 2020 o 4:27 PDT

Pałac Polanka, ul. Popiełuszki 103 wjazd od ul. Podkarpackiej, 38-400 Krosno
To stylowy hotel w zabytkowym pałacyku. To właśnie tutaj w 1854 roku Ignacy Łukasiewicz wraz z właścicielem tego miejsca Tytusem Trzecieskim i przedsiębiorcą Karolem Klobassą powołali pierwszą na świecie spółkę, która miała zajmować się wydobyciem ropy naftowej. Wnętrza Polanki dziś? Klasyczna elegancja. Podczas pobytu w Krośnie koniecznie wpadnijcie do Centrum Dziedzictwa Szkła.

Dwór Kombornia, Kombornia 1, 38-420 Korczyna 
Butikowy hotel w pięknie zachowanym dworze. Dokoła parkowa zieleń (czasami przylatują tu żurawie) i stawy (można spróbować wędkowania i wypożyczyć sprzęt w hotelowej recepcji). Można skorzystać z hotelowego SPA i restauracji. Polecamy też pijalnię czekolady w Korczynie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dwór Kombornia (@dworkombornia) Cze 25, 2020 o 9:39 PDT

Nad Horyłką - Gospodarstwo Agroturystyczne w Górach Słonnych, Stańkowa 14, 38-711 Ropienka
Drewniane chaty, wokół zieleń, cisza i spokój, no może nie licząc rżenia koni od czasu do czasu dochodzącego z pobliskiego pastwiska. Do tego domowe jedzenie: wypieki, powidła, pikle i inne pyszności. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nad Horyłką (@nad_horylka) Cze 1, 2020 o 12:19 PDT