Autorką tego projektu jest Agnieszka Deptuła z pracowni Spacelab. Zakładał on modernizację domu jednorodzinnego z lat 60.  Budynek przeszedł tak gruntowną przebudowę, że z oryginalnego domu pozostały tylko mury konstrukcyjne. W trakcie prac remontowych na etapie projektu wnętrz odrestaurowano i wyeksponowano oryginalne ceglane ściany (pomalowano je na kolor biały). 

Na parterze powstała otwarta przestrzeń dzienna o powierzchni ponad 80m2, do tego oddzielna spiżarnia i łazienka. Architekci Spacelab zaproponowali, by ścianom łazienki nadać formę czarnej „kostki” z charakterystycznym leitmotivem w postaci frontów ciętych w jodełkę. Przy korytarzu fronty te zaprojektowano tak, by rozsuwały się jak harmonijka na boki, odsłaniając schowki na torebki i garderobę. Sercem parteru stał się niewątpliwie minimalistyczny, czarny kominek. Na jednym z jego boków architekci wnętrz zaprojektowali dynamiczną formę ze skośnych blach do przechowywania drewna kominkowego – jest to nawiązanie do motywu jodełki. Kolejny przykład inspiracji tym wzorem to motyw płytek w dolnej łazience. 

Otwarty parter nie jest przeładowany meblami i bibelotami. Wyjątkiem jest kilka drobiazgów i instrumentów związanych z pasją właściciela- muzyką. W oczy rzucają się także duży stół zaprojektowany przez Spacelab i wygodna kanapa.