Bardzo lubimy odwiedzać świeżo otwarte restauracje, bistra i knajpki. I nie chodzi tylko o pyszności do zjedzenia. Wnętrza interesują nas w zasadzie tak samo, szczególnie te urządzone ze smakiem. Dziś odwiedzamy Ceramiczna cafe bar. Kawiarnia zlokalizowana jest w parterze jednego z bloków mieszkalnych przy ulicy Ceramicznej w Warszawie.

Wnętrze zaprojektowały Tosia Kiliś i Zuzia Miel. W środku mamy sporo sklejki, a do tego mały raj dla miłośników vintage: szkolne krzesełka niczym z lat 70, druciane kwietniki na kwiaty rodem z PRL-u, retro szafki, fotele i plakat LOT-u. Sa też abstrakcyjny, kolorowy mural, ceramiczne lampy od studia Fenek, bar pokryty ręcznie tłuczoną ceramiczną mozaiką, akrapiana podłoga z marmoleum i piękny widok na sąsiadujący park. Projektantki podkreślają, że chciały stworzyć miejsce budzące zainteresowanie najmłodszych (sporo klientów lokalu to rodziny z dziećmi), jednocześnie bez popadania w infantylną konwencję.

W Ceramicznej napijemy się kawy, zjemy pyszne lody, nietuzinkowe gofry, spróbujemy zdrowych koktajli. Te przysmaki powinny przypaść do gustu zarówno młodszej jak i starszej klienteli.