Bieszczady mają wielu miłośników (my też je kochamy!). Należy do nich także właściciel firmy Henninger Investment, który właśnie tu postanowił zamieszkać. Projekt domu, który idealnie wtopił się w malownicze otoczenie to dzieło Przemo Łukasika i Łukasza Zagały z Medusa Group ( przy autorskiej współpracy Jarosława Przybyłka, Anny Gołygi, Michała Sokołowskiego i Michała Laskowskiego). Kryty cortenem, rdzawy budynek kadruje widok na Otryt (masyw górski w Bieszczadach Zachodnich o długości około 18km), miejscami powiela go refleksami na przeszkleniach elewacji.

Na dom składa się na strefa prywatna z gabinetem i zapleczem rekreacyjno-wypoczynkowym oraz spa ze skrzydłem gościnnym mieszczącym kilka pokoi. Naszym zadaniem było zatem wpisanie budynku z tak bogatym programem funkcjonalnym w morfologię działki. Z czasem budynek okrył się rdzawą powłoką oraz grubą warstwą zieleni. Było dla nas bardzo ważne już na etapie koncepcji. Teren inwestycji, w sposób planowany i zgodny z naturalnymi procesami, miał zabliźnić wszelkie ślady naszej ingerencji w tym miejscu, pozostawiając na widoku, wyłącznie te elementy, które podkreślić miały przeprojektowaną tektonikę terenu - tłumaczą architekci.

Dom zdaje się wrastać w działkę. Co ważne, otwiera się na panoramę gór jednocześnie zaś nie zabiera tego widoku innym. Od strony sąsiadów dom przypomina wzgórze z załamaniem, zaś od północy zachowuje charakter budynku, który posiada swoją skalę i masę.