W szwedzkiej miejscowości Harads, liczącej zaledwie 600 mieszkańców, powstał niezwykły hotel. Britta (była pielęgniarka) i Kent (nauczyciel i przewodnik turystyczny), zainspirowani programem dokumentalnym "The Tree Lover" opowiadającym historię bohaterów chcących przybliżyć się do przyrody poprzez budowę domków na drzewach, stworzyli hotel z domkami na drzewach! 

Hotel zaprojektowało szwedzkie studio Tham + Videgard Hansson Arkitekter, stawiając przede wszystkim na ekologię - surowce użyte do budowy oraz zmniejszenie zużycia wody i energii. Domki umieszczone są na drzewach na aluminiowych konstrukcjach, a wchodzi się o nich po drabinie lub za pomocą mostu linowego. Dodatkową atrakcją stanowi sauna na drzewie, która może pomieścić do 12 osób.

Hotel składa się obecnie z pięciu domków (docelowo ma ich być 10) o powierzchni 15-30m², każdy z pokoi ma inny charakter i nazwę: The Cabin, The Mirrorcube, The Bird's Nest, UFO, The Blue Cone, Dragonfly.

Najbardziej charakterystyczny jest domek-kostka o wymiarach 4x4x4 m pokryty przezroczystą naklejką odbijającą pejzaż jak lustro, ale urokiem każdego z pokoi na drzewach jest widok 360 stopni na otaczający las! 

Tree Hotel - hotel na drzewie - galeria>>

 Hotel przyciąg również sławne nazwiska, ostatnio odwiedziła go Solange Knowles!