Spragnieni bardziej soczystych kolorów we wnętrzach? Łazienka z tego domu absolutnie Was zachwyci. Jest trawiasta zieleń, jest mozaika i są koniki morskie na tapecie. Ale po kolei... Projektantki Dorota Markowska z Polala Studio i Aneta Pogorzelska z Mozayka zaprojektowały tę urokliwą przestrzeń w pomorskim Straszynie dla rodziny z dwójką małych dzieci. Styl? Mieszanka style art déco, mid-century i jungalow. Dziś skupimy się na strefie dziennej domu i właśnie na łazienkach.

Na parterze, w otwartej sferze (kuchnia, jadalnia plus salon), króluje naturalne drewno połączone z gładkimi blatami i elementami marmuru. W części kuchennej zdecydowano się ponadto na ścianę z białej cegły i szaro-zieloną zabudowę. Ozdobą części wypoczynkowej salonu są sofy marki Nobonobo (model Paradise w kolorach light pink i azzure) oraz kominek. Niedaleko stanął drewniany stół i pudroworóżowe krzesła na złotych nóżkach. Całość dopełniają złote geometryczne żyrandole oraz hokery ze złotymi elementami na oparciach.  

Białe schody z drewnianymi zdobieniami prowadzą na piętro, gdzie znalazły się dwie łazienki. Pierwsza z nich to opisana już wcześniej zielona przystań. Kolor to wybór właścicieli. Zielonym meblom towarzyszy kolorowa ściana z mieszkańcami podwodnych głębin. Pozostała część łazienki jest już spokojniejsza (biel, marmur, delikatnie złote dodatki).  W drugiej łazience podłoga oraz ściana, na której zamontowano przeszkloną kabinę prysznicową, są z jasnobrązowego marmuru. Do tego ciemnozielone szafli i łososiowe ściany.