Nobonobo to polska marka produkująca meble (głównie tapicerowane) z Żywca. Jej dyrektorem artystycznym jest Tomek Rygalik. Projektant stworzył właśnie kolekcję mebli, która sprawdzi się w nowoczesnych salonach. Wśród nowości znalazły się sofy i fotele modułowe Wadi i Raksa, stoliki kawowe Oo i Nato, a także rodzina foteli Tupak. Poszczególne meble można ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc spójną wzorniczo przestrzeń.

- Na swojej drodze zawodowej spotkałem wielu projektantów purystów, którzy przy prostym założeniu koncepcyjnym osiągali wyrafinowane finalne rozwiązania. Ten kierunek projektowy przyświecał powstaniu nowych produktów dla marki Nobonobo. Jestem bardzo zadowolony z sofy Raksa, która świetnie reprezentuje popularną kategorię sof modułowych, oferując połączenie komfortu i funkcjonalności nieobecne do tej pory na rynku. Jednocześnie, dzięki sofie Wadi udało się zrobić coś zupełnie świeżego. Jej innowacyjna konstrukcja daje możliwość dostosowania do każdej przestrzeni z dokładnością do 20 cm – komentuje Tomek Rygalik.

Warto podkreślić, że kolekcja Nobonobo została stworzona zgodnie z założeniami gospodarki cyrkularnej. Ten nowy sposób myślenia o produkcie oznacza, iż sofy i fotele można rozłożyć na mniejsze komponenty odpowiednie do ponownego przetworzenia.