Tego nazwiska nie trzeba zbytnio przedstawiać fanom dobrego wzornictwa. Projektant Tom Dixon zawita do Polski na jesieni. Jak się dowiedzieliśmy, będzie oficjalnym gościem październikowych targów Warsaw Home 2018. 

Brytyjczyk znany jest przede wszystkim ze swoich projektów lamp, mebli i drobniejszych akcesoriów, na przykład świec. Jego prace znajdują się w muzeach na całym świecie ( w nowojorskim Museum of Modern Art, czy też  Centre Georges Pompidou). Niedawno pisaliśmy Wam o jego współpracy z marką IKEA. Podczas Warsaw Home wygłosi wykład, najprawdopodobniej związany z hasłem tegorocznych targów SIŁĄ. Nie znamy jeszcze dokładnej daty ani tematu wystąpienia. Na pewno poinformujemy Was o tym.

Ciekawostką za to jest fakt, iż w tym roku Tom Dixon rezygnuje z pojawienia się na najważniejszej światowej imprezie poświęconej wzornictwu i wnętrzom czyli Salone del Mobile w Mediolanie. Niejako w zamian rusza ze swymi projektami w trzymiesięczną trasę. Odwiedzi między innymi Nowy Jork, Casablankę, Reykjavik, Singapur, Cape Town, Toronto, Berlin, Limę i Sydney.