W ubiegłym roku w IKEA pojawiła się pierwsza odsłona kolekcji DELAKTIG od Toma Dixona. Do sklepów trafiła sofa, która łatwo przystosowuje się do wszystkich zwrotów akcji w codzienności pełnej zmian, zwrotów akcji, przeprowadzek. Za chwilę do sprzedaży wejdzie łóżko! 

„Sofę nazwaliśmy otwartą platformą do życia, ale Tom wciąż określał ją jako łóżko, więc nie mogliśmy poprzestać na pierwszej odsłonie DELAKTIG. Łóżko to podstawowy mebel w każdym domu – przecież dobry sen jest niezwykle ważny dla nas wszystkich. Zdecydowaliśmy się więc na kolejną premierę: oto rama łóżka, którą każdy może dostosować do indywidualnych potrzeb”. - James Futcher, Kierownik Artystyczny w IKEA

Łóżko jako mebel bardzo mnie fascynuje – to rzecz podstawowa, potrzebna każdemu. Jest naprawdę niezbędne, gdyż zdecydowanie najwięcej czasu w ciągu dnia spędzamy w kontakcie z naszymi łóżkami – znacznie więcej, niż z jakimkolwiek innym meblem. To zainspirowało mnie do tego, by stało się ono czymś więcej niż tylko miejscem do spania”. - powiedział Tom Dixon.

Mebel to wyraźna kontynuacja serii mebli wypoczynkowych. Łóżko jest w rozmiarze „queen size”. Wykonana w 50% z pochodzącego z recyklingu tłoczonego aluminium rama łóżka została najpierw pocięta na kawałki, które następnie połączono wygiętymi elementami dla zapewnienia maksymalnej stabilności. Ta metoda produkcji stosowana jest również w przemyśle lotniczym. To sprawia, że konstrukcja jest wyjątkowo lekka, a jednocześnie wytrzymała. Elementy montażowe, również wykonane w 50% z aluminium z recyklingu i sprzedawane osobno, umożliwiają przymocowanie zagłówka – dzięki temu łóżko może szybko zyskać nowy wygląd. Cena? 1999 zł za łóżko z czarnym zagłówkiem, 2099 zł za wersję rattanową. Do łóżka można dokupić specjalnie zaprojektowane stoliki.

Wraz z nową ramą łóżka i zagłówkami DELAKTIG, w sprzedaży pojawią się również nowe pokrycia do już istniejącej platformy w brudnym różu, delikatnym beżu i kamiennej szarości.