Justyna Przygońska i Brygida Handzelewicz-Waclawek, założycielki The Odder Side i autorki najsłynniejszych sukienek z dekoltem na plecach, swetrów i T-shirtów z mocnym wycięciem w serek, otwierają właśnie nowy butik. Po Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Paryżu przyszedł czas na Amsterdam. Sklep znajduje się na Huidenstraat 13. To okolica zwana The 9 Streets – klimatyczna, pełna wąskich uliczek, rowerów i uroczych sklepików.

- Nasz sklep w Amsterdamie to eklektyczna historia składająca się ze wszystkiego, co kochamy. To przede wszystkim styl vintage. Razem z zespołem The Odder Side jeździłyśmy po całym Amsterdamie, szukając odpowiednich dodatków, takich jak dywany czy wazony. To obowiązkowe elementy naszych butików. Kochamy oryginalne dodatki, świeże kwiaty. Zdecydowanie naszym ulubionym elementem wystroju jest lustro, które znajduje się też u nas w biurze. Wiele pytań wysyłanych do nas na Instagramie dotyczy właśnie jego. To projekt Gustawa Westmana. Zakochałyśmy się w nim. – mówi Justyna Przygońska, współzałożycielka marki. Jej stylowy dom pokazywaliśmy Wam niedawno TUTAJ. - Wybór Amsterdamu był dla nas bardzo naturalny – mam wrażenie, że nasza marka niejako współgra w tym miastem. Jest niezbyt duże, ale na pewno jest cool, z mnóstwem małych sklepów z lokalnymi markami, restauracjami z pysznym świeżym, organicznym jedzeniem i pięknym widokiem na przecinające się na kanały. Kocham w nim ogólnie panująca atmosferę slow i świadomego podejścia do dóbr, z których korzysta. Mam wrażenie, że to miasto stawia na jakość zamiast na ilość i czuć to na każdym kroku. Amsterdam jest w pierwszej trójce najbardziej ekologicznych miast, co też kochamy! - dodaje Brygida Handzelewicz–Wacławek.

Jak jest w środku? Jak zawsze klimatycznie. Oprócz wieszaków z ubraniami mamy fotel i piękny regał vintage. Do tego wazony, lampka grzybek i dywany etno. Gwiazdą wnętrza jest już wspomniane przez Justynę lustro w pofalowanej ramie, choć wzrok przyciąga również abstrakcyjny obraz.