Pierwsza edycja każdego wydarzenia jest zwykle najtrudniejsza, bo trzeba od początku ustalać reguły, formułować zasady i tworzyć kryteria. Sytuacja redakcji ELLE Decoration była wyjątkowo trudna, bo znakomitych pracowni projektowania wnętrz, z którymi miałyśmy przyjemność współpracować, jest mnóstwo. Obrady były burzliwe, ścierały się opinie i temperamenty. Ostatecznie udało się nam jednak wytypować szóstkę, którą teraz wam przedstawiamy. Wierni czytelnicy ELLE Decoration na pewno skojarzą nazwiska z osiągnięciami, ale zróbmy jeszcze raz krótkie podsumowania – tak dla przypomnienia. Bo to przecież ostatecznie Wasze głosy zdecydują, kto wygra. Przed wami kandydaci w porządku alfabetycznym.

BajerSokół
Ten team tworzy para tak w życiu zawodowym, jak i prywatnym: Hanka Bajer i Paweł Sokół. Do niedawna działali pod nazwą Exitdesign. Zmianą nazwy chcieli jeszcze bardziej podkreślić autorski charakter pracowni. Lubią mierzyć się z różnorodną architekturą wnętrz i różnymi stylami, zachowując przy tym konsekwencję stylistyczną. Ich szczególnym wyróżnikiem jest bezkompromisowa jakość wykonania. Wszystko co do najdrobniejszego detalu musi być wykonane perfekcyjnie, wszystko musi ze sobą grać jak idealnie zharmonizowana orkiestra. Jeśli nie znajdą odpowiedniego elementu na rynku, sami go zaprojektują. 

Indoor
Barbara Łaźniewska i Maciek Tarchalski słyną z upodobania do prostoty, ale takiej często podkręconej odrobiną ekstrawagancji, która dodaje smaku i oryginalności. Zawsze jednak zaczynają od dokładnego wsłuchania się w marzenia i oczekiwania ludzi, dla których będą pracować. Praca w parze pozwala im spojrzeć na każdy projekt i kobiecym, i męskim okiem, może dlatego z dużą swobodą i na pozór bez trudu potrafią łączyć nierzadko sprzeczne oczekiwania i różne estetyki. W dodatku robią to w taki sposób, że powstaje nowa jakość, którą zleceniodawcy przyjmują z zachwytem.
   
Anna Koszela
Tworzy wnętrza eklektyczne, wielowątkowe, harmonijne, choć pełne kontrastów. Zabawa kontrastami na poziomie kolorystyki, stylistyki i faktur jest tym, co lubi szczególnie. Jej hasłem przewodnim jest zresztą „Harmonia przeciwieństw”. Wnętrza, które tworzy, są komfortowe, ale przyjazne użytkownikowi. Nic w nich nie jest wyłącznie na pokaz. Uważa, że rolą projektanta wnętrz jest wydobycie piękna z przestrzeni, wyeksponowanie detali i zapewnienie optymalnej funkcjonalności. W swoich projektach wykorzystuje zarówno produkty wielkich marek, jak i przedmioty z duszą z pchlich targów.

Mood Works
Studio projektowe prowadzone przez Karinę Snuszkę i Dorotę Kuć tworzy wnętrza wysmakowane i luksusowe, w których ponadczasowa elegancja łączy się ze znakomitym wyczuciem przestrzeni i koloru. Realizacje duetu wyróżnia bezkompromisowe podejście do jakości i piękna, a także umiejętność wplatania w każdy projekt oryginalnej sztuki. Sztuka często stanowi dla nich punkt wyjścia w procesie tworzenia projektu. Ich celem jest to, żeby wnętrz, które tworzą, były odzwierciedleniem stylu życia i osobowości klientów. Szczególnie cenią sobie doświadczenia zdobyte przy okazji projektów niekomercyjnych lub pro bono.

Pulva
Biuro projektowe, które założył Adam Pulwicki, neguje chwilowe mody i wizje sztucznego, plastikowego świata, lubi skromność i umiar. Chce tworzyć projekty coraz bardziej skupione na człowieku. Nie mówi też o tworzeniu wnętrz, lecz domu, wsłuchuje się w ludzkie potrzeby i otwiera się na estetykę i emocje, jakie można znaleźć w naturze. Celem jest stworzenie „indywidualnego świata dla konkretnych osób”. W projektach biura bardzo ważna jest minimalistyczna estetyka, światło i kolor. Jego projekty najbardziej docenią ludzie, którzy poszukują wyciszenia, spokoju i ładu. 

Zofia Wyganowska 
Założeniem projektowym tej autorskiej pracowni jest tworzenie przestrzeni zarówno funkcjonalnej, jak i estetycznej. Styl projektantki można określić jako minimalistyczny, połączony z ogromną dbałością o detale i poszukiwaniem nowoczesnych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że lubi i nowoczesne meble, i tzw. starocie, a najbardziej lubi zestawianie ich ze sobą. W swoich realizacjach chętnie też sięga po szlachetny materiał, jakim jest marmur. Zakres usług dostosowuje do potrzeb klienta: od projektu koncepcyjno-funkcjonalnego do pełnej realizacji projektu. 

Zachęcamy do głosowania na Waszego faworyta TUTAJ. Czekamy na Wasze uzasadnienia. 20 najciekawszych wypowiedzi nagrodzimy zestawem upominkowym: Planner od marki Glam Creative oraz świeca Twinkle Candle.