Z okazji naszych 20 urodzin przygotowaliśmy specjalny konkurs THE BEST OF ELLE DECO, w którym to Wy, nasze czytelniczki i nasi czytelnicy, wybieracie zwycięzców w 5 kategoriach. Tym razem przedstawiamy Wam nominowanych w kategorii Projektant.  

Tomek Augustyniak
Absolwent wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego na poznańskiej   ASP. Od 1997 roku  projektuje dla wielu fabryk mebli od pojedynczych kolekcji po całość oferty. W ramach Tomasz Augustyniak Studio współpracuje przy tworzeniu nowych marek, zajmuje się projektowaniem w obszarze domu, biura i miejsc publicznych. Laureat wielu nagród w dziedzinie wzornictwa, m. in. „Projektant Roku 2010”, tytuł przyznawany przez prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz „Red Dot 2017 best of the best” z fabryką Mikomax za biurko Stand Up R.  
Maja Ganszyniec
Studiowała architekturę wnętrz na krakowskiej ASP i wzornictwa na Politechnice w Mediolanie. Absolwentka Design Product w Royal College of Art w Londynie. Projektuje przedmioty użytkowe, współpracuje ze znanymi markami: Comforty, Leroy Merlin, IKEA, NOTI. 
Studio Grynasz
Założone przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza to multidyscyplinarny zespół projektantów, specjalizujący się w projektowaniu mebli, produktu i wystaw. Wielokrotnie nagradzany we wzorniczych konkursach. Eksperymentuje z nowymi materiałami i technologiami, chętnie sięga do polskiego rzemiosła i tradycji. 
Krystian Kowalski
Absolwent wydziału Design Product Royal College of Art w Londynie oraz wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Założyciel KKID - studia specjalizującego się w projektowaniu mebli, przestrzeni i kreowaniu wizerunku marek. Dyrektor Kreatywny marki TYLKO. 
Tomasz Rygalik
Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Absolwent wydziału wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W 2006 roku założył Studio Rygalik. 
Oskar Zięta
Architekt, designer, artysta, wykładowca. Absolwent architektury na Politechnice Szczecińskiej, stypendysta na Politechnice Federalnej w Zurychu. Autor technologii FiDU (Freie Innendruck Umformung). Jego stołek PLOPP zyskał status kultowego, a jego rzeźba NAWA na Ostrowiu Tumskim była nominowana do nagrody Miesa van der Rohe 2019. Zięta tworzy z poszanowaniem dla ekologii, korzystając z najnowszych trendów w nauce.

Zachęcamy do głosowania na Waszego faworyta TUTAJ. Czekamy na Wasze uzasadnienia. 20 najciekawszych wypowiedzi nagrodzimy zestawem upominkowym: Planner od marki Glam Creative oraz świeca Twinkle Candle. Swoje głosy możecie oddawać do 11.03.