NURT
Nurt to marka założona przez Maję Ganszyniec. Wraz ze stworzonym  przez siebie zespołem zajmują się tworzeniem mebli oraz drobnych przedmiotów do domu. Założeniem marki jest łączenie doskonałego, tradycyjnego rzemiosła z naturalnymi materiałami, które są charakterystyczne dla rodzimego krajobrazu. Jak twierdzi projektantka „historia i klimat miejsc często warunkują to, co w nich powstaje, z czego naturalnie się korzysta, co się buduje, projektuje i tworzy”. Nurt przywraca do łask dawny blask czeczotów, uzmysławia piękno polnych kamieni, pozwala delektować się fascynującą strukturą skóry garbowanej wyciągami z roślin. Projekty tej marki dzięki przemyślanej konstrukcji i tradycyjnym technikom wytwarzania są solidne i trwałe, a dzięki szlachetnym materiałom – szlachetnie dojrzewają, (miedź pokrywa się patyną, a dąb i skóra nabierają ciemnych barw itd. ), dzięki czemu mają szanse przetrwać lata, nie tracąc swoich walorów estetycznych ani utylitarnych.

TAR
TAR to firma zajmująca się projektowaniem i niskoseryjną produkcją lamp, stworzona przez Tomasza Andrzeja Rudkiewicza, projektanta przemysłowego z wieloletnim doświadczaniem w projektowaniu oświetlenia. W latach 80.XX w. seria jego kolorowych lamp Reflex, była bardzo poszukiwanym produktem na ówczesnym szarym i smutnym rynku. Teraz produkcja tego modelu została wznowiona właśnie w ramach TAR i również  cieszy się ogromnym powodzeniem. Obok dawnych,  ponadczasowych modeli, w ofercie są oryginalne, współczesne wzory​. W ich produkcji wykorzystywane są metody numeryczne 3D CAD oraz nowoczesne techniki  połączone ze specjalistycznym ręcznym rzemiosłem. Wykonywane na zamówienie lampy TAR  lampy są energooszczędne i świetnie się prezentują w każdej przestrzeni.

TABANDA
Tabanda to marka założona przez  gdańską grupę projektową o tej samej nazwie. Tworzy ją utalentowane trio  czyli Małgorzata (Megi) Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa. Ich minimalistyczne w formie projekty powstają na bazie naturalnych materiałów. Znakiem rozpoznawczym Tabandy są meble wycinane ze sklejki drewnianej, którą projektanci uważa ją za jeden z bardziej niedocenionych materiałów. Zaprojektowane przez nich przedmioty wycinane są frezarką numeryczną i ręcznie wykańczane. Dzięki zastosowaniu tej techniki mogą  eksperymentować z  materią z która pracują. W swoich projektach stosują nieoczywiste zestawienia form i materiałów. Do nowoczesnych geometrycznych form przemycają surowe, industrialne akcenty​. Inspirację czerpią z natury i w swojej pracy starają się o nią dbać. Każdy z ich projektów wyprodukowany jest w zrównoważony sposób. 

ZIĘTA PROZESSDESIGN
Zieta Prozessdesign to firma stworzona przez Oskara Ziętę. Każdy, kto choć w nikłym stopniu interesuje się designem doskonale kojarzy intrygujące metalowe meble (zwłaszcza słynny stołek Plopp) , które przypominają nadmuchane balony. Zostały wyprodukowane w opracowanej przez Ziętę technologii FIDU (Freie Innendruck Umformung - "formowanie ciśnieniem wewnętrznym") ​, będącą jedną z najnowocześniejszych technologii obróbki stali, która znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu.  Projekty Zięty wykonywane są z dwuwarstwowej, płaskiej blachy ( którą można zrolować i łatwo przewieźć). Przy pomocy pompki wtłacza się w nie powietrze  i powstaje gotowy mebel. Stabilny, funkcjonalny i wytrzymały. Jak mówi Zięta - Przedmiot, który jeszcze przed chwilą był płaskim kawałkiem metalu, sam przyjmuje optymalny kształt. Jest produktem seryjnym i niepowtarzalnym jednocześnie, bo blacha nigdy nie wygina się tak samo.... Obok stołków, krzeseł i stołów w ofercie dostępne są także wieszaki i stojaki na ubrania, drabinki, ławki , podstawki pod naczynia , a nawet lampa. Wszystkie  wykonane z nadmuchanej, wypolerowanej i lakierowanej stali lub miedzi i są dostępne w wielu kolorach.

Swallow's Tale Furniture
Swallow's Tale Furniture to marka stworzona przez duet absolwentów wrocławskiej ASP- Magdalenę Hubkę i Piotra Grzybowskiego. Przez wiele lat zajmowali się projektowaniem mebli by w 2012 r. założyć własne studio i manufakturę, a w konsekwencji własną markę. Z ogromnym polotem i pietyzmem tworzą dopracowane w każdym szczególe  drewniane meble głównie stoły, stoliki i komody ( a wkrótce także meble dla dzieci). Cały proces twórczy od pierwszego szkicu, po ostateczne szlify odbywa się w ich pracowni - jak sami mówią "pod specjalnym nadzorem". Ich projekty  łączą tradycję rzemiosła stolarskiego ze współczesnym wzornictwem. Oglądamy się w przeszłość, by czerpać z najlepszej tradycji meblarstwa, ale patrzymy też w przyszłość, by tworzyć nowe rozwiązania – tłumaczy Magdalena Hubka. Projekty STF odznaczają się świetnym wzornictwem, innowacyjną konstrukcją oraz dzięki użyciu zaawansowanych technologii perfekcyjnym wykończeniem. ​

TRE
TRE jest marką stworzoną  przez Tomka Rygalika. To jego odpowiedź na trend w  dążeniu do odnalezienia równowagi i prostoty  w codziennym życiu. To również jego sprzeciw wobec nadmiernego konsumpcjonizmu i  produkcji. TRE to koncept skierowany do świadomych  odbiorców,  którzy z atencją podchodzą do wyboru produktów, którymi się otaczają i potrafią odrzucić to co zbędne. Marka powstała z tęsknoty za rzeczami prawdziwymi – użytecznymi, trwałymi, takimi, które stają się nam bliskie, krzepią, ku którym instynktownie się skłaniamy – przekonuje Rygalik. Istotą marki  jest trwałość fizyczna oraz estetyczna przedmiotów codziennego użytku. Projekty TRE  ( w ofercie są drobne meble i akcesoria) są proste, rzetelne i przede wszystkim ponadczasowe. Wykonane z doskonałych , naturalnych materiałów nigdy nie "wyjdą z mody" i mają szansę cieszyć kolejne pokolenia. Co ciekawe sam Rygalik nie projektuje dla marki , ale zatrudnia międzynarodowy zespół designerów, których łączy podobna wrażliwość i sposób myślenia. W kolekcji znajdziemy za to projekty jego żony Gosi Rygalik​, a także m.in. Davida Derksena,  Aleksandry Szewc, Luca Corvatta,Victora Legina​, Dorothee Mainka, Daisuke Kitagawa czy Pini Leibovich. 

Zachęcamy do głosowania na Waszego faworyta TUTAJ. Czekamy na Wasze uzasadnienia. 20 najciekawszych wypowiedzi nagrodzimy zestawem upominkowym: Planner od marki Glam Creative oraz świeca Twinkle Candle.