Kończy się czerwiec, wakacje wystartowały, a nad Polskę dotarły właśnie upały. Kiedy temperatura idzie w górę szukamy miejsc, gdzie można się nieco ochłodzić i zrelaksować. W związku z tym przypominamy świetne zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach. Autorem tego wielokrotnie nagradzanego projektu aranżacji przestrzeni nad wodą jest Robert Skitek i jego pracownia architektoniczna RS+.

W 2014 roku na wschodnim nabrzeżu Paprocan wybudowano drewnianą promenadę. Jej głównymi atrakcjami są ciekawe ławki z parasolami (mogą one również pełnić funkcję trybun) oraz hamaki zamontowane w specjalnych wycięciach pomostu tuż nad wodą. W niedalekiej odległości od promenady znajdują się punkt gastronomiczny, piaszczysta plaża oraz siłownia pod chmurką. Rodziny z dziećmi doceniają najbardziej wodny plac zabaw stworzony z myślą o ciepłych, słonecznych dniach. Jego teren wpasowano w otoczenie, a większość koniecznych w tego typu miejscach urządzeń ukryto pod ziemią. Najmłodsi, ale także i ci starsi fani wodnych uciech, znajdą tu minifontanny, prysznice, brodziki, malutkie armatki wodne. Wieczorem wodny plac zabaw staje się kolorowo podświetloną fontanną dzięki oświetleniu led.

Na koniec dodamy tylko, że szczególnie latem ten teren jest bardzo chętnie odwiedzany przez okolicznych mieszkańców. Ale chętnych na relaks nad wodą w miłym otoczeniu podobno nie brakuje przez cały rok.