Na ten projekt zwróciliśmy już uwagę podczas wystawy pokonkursowej make me! w ramach tegorocznego Łódź Design Festival. Oto biżuteria MIKO+ autorstwa Ewy Dulcet i Martyny Świerczyńskiej z poznańskiej School of Form. Powstała w ramach projektu dyplomowego. Nie tylko dobrze wygląda, ale przede wszystkim przynosi ulgę, rehabilituje i leczy, a także zapobiega (w tym konkretnym przypadku schorzeniom nadgarstka i dłoni).

Jak to w ogóle możliwe? Otóż pierścionki i bransolety zaprojektowano w taki sposób, że na przykład pozwalają na wykonanie automasażu podczas ich noszenia lub stabilizują nadgarstek, albo naciskają na konkretny mięsień łagodząc dolegliwości bólowe. W czasach kiedy nasze ręce zajęte są często na co dzień pracą na klawiaturze czy ekranie dotykowym i w związku z tym czasem ulegają przeciążeniom i urazom, takie rozwiązanie to naprawdę dobra wiadomość, szczególnie dla miłośniczek oryginalnej biżuterii.

Kolekcję pierścionków i bransolet zaprojektowano we współpracy z fizjoterapeutą. W jej skład wchodzi 7 elementów. Ich skuteczność została potwierdzona podczas testu urządzenia EMG, który odbył się w Szpitalu Ortopedycznym w Poznaniu. Biżuterię wykonano  przy użyciu tradycyjnych technik złotniczych z pozłacanego różowego mosiądzu i corianu. Kolekcja została też doceniona na Design Week w Dubaju. Gratulujemy projektantkom!