Millennial pink czyli cukierkowy róż to zdecydowanie najmodniejszy kolor (także we wnętrzach) ostatnich lat. TUTAJ pisaliśmy na ten temat trochę więcej. I choć Instytut Pantone w swoich wyborach popularnych i pożądanych barw wskazuje obecnie na zieleń i fiolet (Kolor roku 2018 Pantone - fiolet Ultra Violet), to różowy spokojnie dalej grał pierwsze skrzypce. Podobno jest jednak kolor, który może przerwać tę supremację. To intensywny żółty zwany Gen-Z Yellow
Jego popularność wybuchła podobno podczas paryskiego tygodnia mody. W wielu stylizacjach odważny żółty wybijał się na pierwszy plan. Ale i we wnętrzach kolor żółty ma wielu zwolenników (czy to w dodatkach, czy w wydaniu totalnym). Żółty to kolor słońca i życiodajnego ciepła. Do domu wnosi pozytywną energię i radość. Symbolizuje sławę i aktywność umysłową. Bywa też kojarzony ze zdradą. 
Żółte ściany sprawdzą się pasują szczególnie do pokoju dziecięcego. Podobno sprawdzą się też w pokoju do pracy - żółty ma sprzyjać skupieniu i pracy twórczej, dodatkowo pobudza do działania. Z jakimi kolorami najchętniej łączą go projektanci? Z szarością i czernią, niebieskim, białym oraz zielenią. W naszej galerii znajdziecie propozycje właśnie z  Gen-Z Yellow w roli głównej. Jak się Wam podobają?