W ramach kampanii Clean Art - “Czyste powietrze. Czysta Warszawa”, mieszkańcy stolicy mogą zobaczyć na budynkach stolicy dwa wodne murale wykonane techniką czyszczenia budynków ze smogu. To inicjatywa innogy na rzecz czystego powietrza w Warszawie. Marka dodatkowo wesprze działania antysmogowe, w tym profilaktyczne badania płuc mieszkańców miasta.

Murale powstały na dwóch budynkach w centrum miasta: przy al. Jerozolimskich 121/123 i Puławskiej 30. Do ich wykonania użyto jedynie gorącej wody pod odpowiednim ciśnieniem, dzięki czemu projekt nie ma negatywnego wpływu na środowisko. -  O tym, jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze, którym oddychamy w mieście, możemy przekonać się patrząc na budynki w stolicy. Ich elewacje szarzeją od smogu każdego dnia. Choć na co dzień nie widzimy zanieczyszczeń, które wdychamy, jednak one osadzają się na budynkach tworząc widoczny ślad. Pokażemy to warszawiakom poprzez Clean Art. W centrum miasta powstały murale, które unaoczniają jak smog “brudzi” nasze płuca i miasto - tłumaczy Sebastian Janda, dyrektor pionu klientów indywidualnych i MSP, innogy Polska. Warto wiedzieć, że na ścianach budynków mogą zachodzić bardziej skomplikowane procesy szkodliwe dla środowiska. Udowodniono, że z brudu na elewacjach pod wpływem światła mogą uwalniać się tlenki azotu, które zanieczyszczają powietrze.

Po pewnym czasie innogy wyczyści oba budynki. Odświeżone symboliczne zaczerpną głębokiego oddechu. Mamy nadzieję, że takie działania przyniosą zmiany na lepsze. Niestety jakość powietrza w Warszawie, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, pozostawia wiele do życzenia.