Najmodniejsze ostatnio tapety? To te z dziką dżunglą, palmami i monsterą. Do wnętrza wniosą powiew świeżośći, wakacji i egzotyki. Gdzie znaleźć najpiękniejsze tapety w tym stylu? Podpowiadamy.

Tapety w liście monstery
Monstera to bez wątpienia najmodniejszy ostatnio kwiat doniczkowy. Ta roślina występuje naturalnie w Ameryce Południowej - od Meksyku po Panamę. Ma ogromne, ciemnozielone liście, które w miarę wzrostu nabierają głębokich wycięć w swojej strukturze. Jest bardzo efektowna! Zapewne dlatego króluje właśnie w wazonach, kampaniach domów mody, na parapetach w donicach i... także na tapetach. Wybór tapet z mosterą jest ogromny. Można wybrać rysunek liści na białym tle, pięknie prezentują się też jej kłącza na tle dżungli. Najładniejsze tapety z monsterą znaleźliśmy na pixers.pl.
 

Tapety w palmy
Od ilości tapet w palmy może zakręcić się w głowie. Ten egzotyczny motyw jest obecnie bardzo na czasie. Palmy kokosowe, brazylijskie, daktylowe, betelowe i dum - wszystkie one pojawiają się na tapetach. Przywodzą na myśl zamorskie kraje, ciepłe wakacje, beztroski czas i rezydencje w stylu kolonialnym. Niektóre z nich są dzikie, inne bardzo wytworne, w stylu starych rycin. Najpiękniejsze tapety z dżunglą i palmami znajdziecie u Cole&Son, de Gournay.
 

Tapety w paprocie
Paprocie to rośliny często występujące w europejskich lasach. Są nam dobrze znane, ale zarazem nieco tajemnicze i dzikie. Kawałek lasu we wnętrzu za pomocą tapety w paprocie? O tak! W naszej galerii znajdziecie propozycje tapet z tym motywem.