Lubicie zaglądać do mieszkań osób, które remontami i urządzaniem zajmują się zawodowo? My bardzo. Dziś mamy dla Was takie wnętrze. To dom Kamili Jakubowskiej-Szmyd, stylistki i dekoratorki wnętrz. 

Jak mieszka stylistka i dekoratorka wnętrz?

Ćwierkające ptaki i szum otulających drzew to azyl dla Kamili i jej rodziny położony niedaleko od wiecznie pędzącej stolicy. Stylista od razu wiedziała, że właśnie tu będzie jej miejsce na ziemi. To była na dobrą sprawę pierwsza nieruchomość, którą obejrzeli razem z mężem. Już od płotu wiedzieli, że to jest to! Weszli, zakochali się i zostali jego właścicielami

Kamila od zawsze wiedziała, że jej dom będzie miejscem pełnym książek i sztuki. Skąd pomysł na konkretne rozwiązania? Była to wypadkowa projektów, które w owym czasie realizowała stylistka. Dodatki towarzyszyły jej podczas licznych sesji zdjęciowych, a potem często stawały się częścią domu. Oczywiście, że musiały pasować i podobać się, natomiast nie szukała ich specjalnie. Miał być ciepło i domowo, bo poza Kamilą i jej mężem w domu jest także troje dzieci. We wnętrzach znajdziemy więc mnóstwo przyjemnych kolorystycznie tekstyliów i sporo wzorzystych tapet, sporo tu elementów vintage z lat 60. oraz sztuki Aleksandry Prusinowskiej, Tomasza Omelko, Dominiki Donde, Cyryla Zakrzewskiego. 

Zastana zabudowa kuchenna wymagała totalnego remontu. Stylistka sama zaprojektowała zabudowę, zdecydowała się na odporny na wysokie temperatury blat ze spieku Dekton Shell firmy Cosentino. Nam w oko wpadła także wzorzysta roleta na kuchennym oknie i szklana witryna na ceramikę i kieliszki.