Dziś razem z polskim startupem noo.ma zaglądamy do mieszkania młodej, duńskiej specjalistki od e-commerce i digtal marketingu - Pernille Baastrup. Jeśli kochacie skandynawskie klimaty to właśnie coś dla Was. 

Pernille Baastrup pochodzi z centralnej części Jutlandii. Na studia na filologii duńskiej przyjechała do Kopenhagi i to tu osiadła na stałe. Pernille pracuje obecnie w branży biżuteryjnej, zajmuje się digital marketingiem, a do tego bloguje. Zdjęcia jej mieszkania można więc znaleźć w sieci. Jest w nim wszystko to, co tak lubimy we wnętrzach z Północy. Zapytana przez noo.ma o swoje sposoby na urządzanie przestrzeni mówi:
Moja metoda jest zasadniczo bardzo prosta: oczyść przestrzeń. Lubię kiedy każdy przedmiot w moim domu cechuje wartość funkcjonalna lub personalna. Dlatego też, staram się otaczać rzeczami, które są ważne, a pozbywać się tych, których nie potrzebuję.

Blogerka ma u siebie sporo starych mebli i akcesoriów. Większość z nich była w jej rodzinie od lat tak jak na przykład komoda z drewna tekowego, czy miska z Royal Copenhagen, która pochodzi od jej dziadków. Nie brak też nowych mebli - zerknijcie na białą Komodę Snu. Są klasyki duńskiego wzornictwa jak lampa Louisa Poulsena. Więcej na temat tego wnętrza znajdziecie na blogu noo.ma.