Mieszkanie Gali González

Gala González to hiszpańska blogerka zajmująca się modą, projektantka, didżejka, absolwentka Central St Martin’s University i London College of Fashion. Zakochani w stylu Gali dziś razem z Westwing zaglądamy do jej mieszkania w Madrycie. Apartament blogerki zlokalizowany jest w madryckiej dzielnicy Justicia. To jasne mieszkanie z wysokimi sufitami i białą, tradycyjną stolarką okienną. Przestrzeń pełna jest stylu, kolorów i designerskich smaczków, które są odzwierciedleniem gustu i osobowości właścicielki.

- Myślę, że mój dom stara się odzwierciedlać część mojego wewnętrznego świata, w którym staram się być zrelaksowana i spokojna. Lubię ciepłe kolory, tropikalne i angielskie palety barw, ale zawsze szukam harmonii jako wspólnego wątku. Uwielbiam moją sofę, camaleondę od Mario Belini, ponieważ jest to przedmiot kolekcjonerski, jest oryginalna. Lubię też lampę IKEA z 1971 roku - opowiada Gala González

W mieszkaniu sporo naturalnego drewna (sufit, podłoga), ściany pomalowano na kolor biały. Szczególnie wyróżnia się tu jadalnia z marmurowym stołem i zielonymi krzesłami z aksamitną tapicerką. Gala dodaje tu często różne akcenty kolorystyczne w postaci zastawy stołowej w różnych kolorach, kieliszków, świec i świeczników. Uwagę zwracają także wazony w nieoczywistych kształtach i oryginalna ceramika. 

Sypialnia i łazienka Gali González

Sypialnia i łazienka Gali niejako płynnie łączą się ze sobą. - Przestrzeń, w której powinny znajdować się drzwi, jest zbudowana w taki sposób, że kiedy jesteś w pokoju, dostrzegasz tylko światło wpadające z łazienki, ale w jakiś sposób jest ono ukryte. Jednocześnie przestrzeń ta, będąc tak diafaniczna, daje wrażenie światła i ciągłego przepływu powietrza - tłumaczy blogerka. Nas zachwyciły szczególnie kafle na podłodze w łazience i wolnostojąca wanna w opływowym kształcie. Sypialnia sprzyja wypoczynkowi. Mamy tu neutralne kolory, duże łóżko z zagłówkiem z tej samej tkaniny, którą obite są krzesła i szafkę nocną. W całym mieszkaniu Gali nie mogło zabraknąć roślin (jest fikus lirolistny, są kwiaty w wazonach).  

_____

ELLE Decoration solidarne z Ukrainą. W naszym serwisie znajdziesz treści o bieżącej sytuacji i pomocy humanitarnej TUTAJ.