Dawid Woliński, projektant i juror programu TOP Model całkiem niedawno pochwalił się na instagramie wystrojem swojego mieszkania- Mój nowy projekt prawie gotowy. Zdecydowanie prościej i więcej przestrzeni... Monochromatyczne wnętrza nie są dla każdego. Ja zawsze o takim marzyłem. Jedyny akcent to czerń i ciemna kawa. To dopiero początek... - napisał Woliński, a w poście zamieścił kilka zdjęć swojego wnętrza. 

Minimalizm. To jedno słowo wystarczy, by oddać klimat mieszkania projektanta. Betonowe, szare ściany, podłoga z żywicy w tym samym kolorze, do tego tylko niezbędne meble i sprzęty (w kremowej bieli): sofa, łóżko, fotel i telewizor i kilka dodatków w rodzaju szarych, ceramicznych wazonów. To samo w łazience, wc, umywalka, deszczownica i odpływ liniowy pod nią, do tego szlafrok również dopasowany do szaro-kawowego koloru ścian. Pod szybko postem zaroiło się od pochwał jak i krytyki od fanów projektanta. Dawid Woliński dodał więc kolejny komentarz: - Nie będzie też bzdur ani świecidełek. Będzie to co kocham i cenię. Sorry, jestem na innym etapie życia, chcecie czy nie.

Projektant nie pisze wprost o swoich inspiracjach. Nam jego wnętrze od razu skojarzyło się z domem Kim Kardashian i Kanye Westa. Para nazwała je "minimalistycznym sanktuarium". Przy jego projektowaniu pomagał belgijski spec od apartamentów w stylu minimal - Axel Vervoordt. Jeśli jesteście ciekawi jak mieszkają inni jurorzy TOP Model zapraszamy tutaj:

Warszawski apartament Marcina Tyszki
Dom Kasi Sokołowskiej
Warszawski apartament Joanny Krupy