Czy istnieje moda na kwiaty doniczkowe? Jasne, że tak! Nie dawno hitem były monstery, pieniążki i figowce lirolistne. Teraz triumf święcą różowe rośliny, nakrapiana begonia maculata i... Alocasia Dragon Scale.

Alokazja Dragon Scale - kilka słów o kwiatku

Alocasia to spora rodzina roślin pochodząca z Azji i Australii. Wiele gatunków uprawiamy w naszych domach (np Alocasia Zebrina z charakterystycznymi paskami, Alokazja amazońska z wyraźnym rysunkiem unerwienia na liściach). Ostatnio hitem wśród hodowców jest jednak Alokazja Dragon Scale. Jej duże, mięsiste liście ze sporymi wgłębieniami wyglądają jak smocza skóra. Są naprawdę imponujące - sprawdźcie tylko zdjęcia w naszej galerii. 

8 roślin doniczkowych, które warto mieć w domu

Alokazja Dragon Scale - pielęgnacja

Alokazja nie jest najłatwiejszą rośliną w hodowli, ale za poświęcony jej czas odwdzięcza się imponującym wyglądem. Kwiat nie lubi bezpośredniego słońca. Najlepiej znaleźć dla niego stanowisko z rozproszonym światłem, lekko zacienione. Alokazje lubią wilgotne powietrze (wskazane jest więc zraszanie od czasu do czasu), umiarkowane podlewanie i ziemię kwiatową wzbogaconą torfem. Żle zniosą przesuszenie i przelanie. Alokazja Dragon Scale lubi ciepło (preferowana temperatura od 16 do 27 stopni). Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt zimno roślina zacznie gubić liście. Gdzie kupić Alokazję Dragon Scale? Polujcie na okazje w internecie i dobrych, autorskich kwiaciarniach. Za średniej wielkości roślinkę trzeba zapłacić około 80 zł.  

Rośliny w kropki - wyglądają naprawdę efektownie