Ozdabianie jaj to nieodłączny element tradycji wielkanocnej. W tym wiosennym okresie spotykamy się w rodzinnym gronie i wspólnie dekorujemy dom, by mocniej poczuć ducha świąt. Jest wiele znanych technik upiększania jaj wielkanocnych, które z pewnością pamiętacie jeszcze z czasów dzieciństwa. Do dekoracji jajek można wykorzystać gotowy barwnik, można też owinąć je włóczką, okleić naklejkami lub wykorzystać farby. Niektórzy jednak, bardzo poważnie podchodzą do tematu, a z pisanek tworzą mikrodzieła sztuki. Specjalnie dla was przeszukaliśmy Instagram i znaleźliśmy najpiękniejsze pisanki, które będą świąteczną inspiracją. 

Pisanki dekorowane naklejkami- tatuażami  

To bardzo kreatywny i łatwy w wykonaniu sposób na piękne tematyczne pisanki. Wystarczy zakupić zmywalne tatuaże dla dzieci o wzorach, które najbardziej odpowiadają dekoracjom w twoim domu i nałożyć je na jaja. Zobacz video jak wykonać takie ozdoby:

Przeczytaj też: Wielkanocny stół - inspiracje

Pisanki w kwiaty 

Jeśli  lubisz prace manualne, a przy okazji masz też zdolności artystyczne, możesz spróbować malować na jajach. Nie jest to prosta technika, ale z pewnością taka forma sprawi, że od twoich arcydzieł nie będzie można oderwać wzroku. 

Pisanki czy porcelana?

Pisanki udekorowane wzorami jak z chińskiej porcelany. Moda na te biało- kobaltowe desenie, zachwyca nieprzerwanie od setek lat. Jest to bardzo elegancka, ale też wymagająca i czasochłonna propozycja. Nas zachwyciły detale, na które autor tych małych dziełach sztuki, zwrócił szczególną uwagę.  

Zamiast pisanek mini doniczki 

Jeżeli lubisz minimalistyczne ozdoby, a twoje pisanki raczej nie będą wymyślne, możesz zaskoczyć swoich gości tworząc mini wazony z wydmuszek. Jeśli posiadasz gustowne podstawki na jajka, możesz wykorzystać tą inspirację do dekoracji stołu wielkanocnego. 

Pisanki owinięte włóczką

To prosty i dostępny, dla każdego sposób. Do takiej dekoracji potrzebujesz tylko dobrego kleju i włóczek w twoich ulubionych kolorach.

___________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy