Na kolejną "wnętrzarską" wycieczkę zabieramy Was do Katowic. Zaglądamy do mieszkania zaprojektowanego przez Grzegorza Layera specjalnie dla młodych inwestorów i ich uroczych czworonogów (nie możemy oderwać oczu od tych pięknych chartów). Zaprojektowane mieszkanie składa się z części dziennej, która obejmuje otwartą kuchnię, salon oraz jadalnię, a także z sypialni połączonej z łazienką. Jedną z głównych wytycznych w projekcie było stworzenie jasnej i dobrze zorganizowanej przestrzeni. 

Architekt postawił tu na jasne powierzchnie ścian i podłóg oraz zabudowy meblowe w horyzontalnym układzie. Mimo dominującej bieli wprowadzone zostało także wyraźne urozmaicenie kolorystyczne (wyraźne szmaragdowe i różowe akcenty). 
- Inspirowałem się z jednej strony modernistycznym, funkcjonalnym sposobem podziału wnętrz - chciałem aby poszczególne strefy był wyraźnie i czytelnie zaznaczone a geometria i poszczególne elementy wnętrza tworzyły ciekawą, trochę abstrakcyjną ale bardzo uporządkowaną kompozycję. Z drugiej strony zależało nam, aby dodać wnętrzu koloru i życia poprzez wprowadzenie naturalnych materiałów, roślin oraz wyrazistych dodatków – mówi Grzegorz Layer.

W strefie dziennej uwagę zwracają szmaragdowa sofa i duży stół idealny do wspólnego biesiadowania z rodziną i przyjaciółmi. Całość uzupełnia oświetlenie - nowoczesne oprawy SET RAW mini LED natynkowe od AQForm, które zostały zakomponowane w asymetrycznym układzie. Z kolei w sypialni wrażenie intymności i przytulności buduje bardziej nastrojowe oświetlenie w połączeniu z ciemniejszymi kolorami, kamienną okładziną i obniżonym sufitem. Sporo tu miejsca do przechowywania w brązowej zabudowie. Z sypialni już tylko krok do łazienki ukrytej za przeszkleniem. W całym mieszkaniu sporo także naturalnej zieleni.