Listopad powoli mija, a nam coraz bardziej udziela się przedświąteczna gorączka. Tym bardziej, że na niektórych ulicach rozbłysły już bożonarodzeniowe lampki, a ze sklepowych wystaw zerkają Mikołaje, renifery i elfy pakujące prezenty.

W przestrzeni publicznej pojawiają się też pierwsze choinki. Wśród nich także te bardziej nietypowe, jak na przykład ta w londyńskiej restauracji na 31 piętrze wieżowca The Shard. Oto drzewko skonstruowane z lamp przez brytyjską markę Lee Broom (na co dzień zajmującej się oświetleniem i meblami). Ta oryginalna choinka składa się z 245 pojedynczych, szklanych lamp wyprodukowanych specjalnie na tę okazję przez markę Nude. Oświetlenie ułożone jest oczywiście w choinkowy stożek. Szkło lamp i ich uformowanie koresponduje z sylwetką The Shard. Trzeba przyznać, że szczególnie po podświetleniu choinka wygląda wyjątkowo uroczyście.

Po świętach te choinkowe lampy (245 sztuk) zostaną sprzedane. Cena za pojedynczą to 150 funtów. Lwia część dochodu z tej sprzedaży zostanie przekazana na cele charytatywne dla Czerwonego Krzyża.