Stara Ochota - uwielbiamy to miejsce w Warszawie. Kamienice, trochę nowej architektury, skwery, parki i tylko parę kroków do Śródmieścia. Dziś zaglądamy tu do mieszkania w Rezydencji Barska projektu pracowni Decoroom. Wnętrze na razie będzie wynajęte, w przyszłości zamieszka w nim dorastająca córka właścicieli. 

Motywem przewodnim w 41,5 m2 mieszkaniu przeznaczonym pod wynajem, zaprojektowanym przez Ewę Dziurską i Katarzynę Domańską, była przytulność, stąd obecność materiałów takich jak cegła, dębowe drewno czy wyplatane lampy. Kolorystyka? Neutralna, wzbogacona miejscami o bardziej wyraziste akcenty takie jak ceglana ściana i musztardowa sofa w salonie czy różowe poduchy i narzuta w sypialni. Niewielką kuchnię usytuowano przy dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach. We wnęce umieszczono szarą zabudowę ze skórzanymi uchwytami, z retro lodówką, płytą  grzewczą, piekarnikiem i wbudowanym okapem. Drugą część kuchni, przy ścianie obok sofy, stanowi dobrze przemyślana strefa zmywania, z przylegającym do niej pasem roboczym po obu stronach zlewozmywaka. Niedaleko stanął stół z trzema różnymi krzesłami. Stąd już niedaleko do strefy relaksu z wspomnianą wcześniej kanapą i stolikiem kawowym.

W sypialni stanęło duże łóżko z białą ramą i pojemna szafa o szarych frontach. Łazienka to chyba najbardziej wyrazista część tego mieszkania. Powtórzono w niej wzór płytki z holu wejściowego (czarno-biały gres Vives Grafitto), umieszczonego na podłodze przedpokoju w formie prostokątnego „dywanu”, który zabezpiecza podłogę przed wnoszonymi z zewnątrz zabrudzeniami. W łazience mamy prysznic za szklaną ścianką ze szprosami. Jest też toaleta, umywalka, lustro na pasku, pralka w zabudowie i kosz na pranie.