Czy są tu z nami widzowie netflixowego Gambitu Królowej (Anya Taylor-Joy w roli genialnej Beth Harmon) albo fani szachowych partii Magnusa Carlsena? Wyłowiliśmy dla Was cudną perełkę. To jedna z ostatnich realizacji Zieleni Warszawskiej - dwa stoły do gry w szachy w Parku Skaryszewskim (na Pradze-Południe). Na ten projekt z Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 warszawiacy oddali 1507 głosów.

W słynnym "Skaryszaku" stanęły dwa solidne stoły do szachowych rozgrywek wraz z siedziskami (jeden z nich dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych). Pomysł na taki stolik w plenerze sam w sobie nie jest nowością - na wielu polskich osiedlach znajdziemy podobne rozwiązania. Co zachwyciło nas najbardziej? Wtopienie projektu w piękne otoczenie: sosny, skalniak i rabatę z bylinami. 
"Zadbaliśmy o estetykę i bezpieczeństwo: zastosowany w konstrukcji beton zbrojny zawiera kruszywa naturalne w kolorze ciemnoszarym, zaś blaty zostały oszlifowane, wygładzone i zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych poprzez lakierowanie środkami konserwującymi. Wygodne siedziska wykonaliśmy z drewna, a obrzeża stołów – dla bezpieczeństwa - zaokrągliliśmy profilami aluminiowymi." - czytamy na facebooku Zielni Warszawskiej. Brawo! Aż prosi się o rozgrywkę, oczywiście z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.