Styl paryski: klimat

Paryski styl kojarzy się przede wszystkim z szykiem, elegancją, sztukaterią, ozdobnym parkietem (najlepiej we francuską jodełkę), wytwornymi meblami, ornamentami, pałacowym przepychem, lustrami w bogatych ramach, tapetami w roślinne motywy i kandelabrami. 

Styl paryski: kolory

Jakie kolory wybrać do sypialni w stylu paryskim? Przede wszystkim beże i delikatne, rozmydlone szarości, kremową biel, kobiece, pastelowe fiolety i róże. Będzie tu pasował również jasny błękit i kość słoniowa. Generalnie wnętrze ma wyglądać lekko. Złote i srebrne akcenty mile widziane.

Styl paryski: tkaniny

Sypialnia w stylu francuskim ma być przytulna, ale jednocześnie elegancka. Aksamit, welur, satyna, jedwab - to tkaniny, które zdają egzamin w tym pomieszczeniu. Nieodzowne są grube zasłony, haftowane poduszki.  

Styl paryski: meble i akcesoria

Oczywiście w paryskiej sypialni nie może zabraknąć mebli stylizowanych na antyki lub samych antyków. Najlepiej widziane są tu tak zwane "ludwiki". Można śmiało łączy je z nowoczesnymi meblami. Rzeźbione, tapicerowane wezgłowie łóżka, kryształowy żyrandol, szafka na giętych nóżkach, nocny stolik z marmurowym blatem, ozdobny manekin na drewnianej nodze - to kwintesencja paryskiego stylu. W paryskim stylu są też: toaletka obstawiona flakonikami perfum, kryształowe puzderka, porcelanowe figurki i wazoniki.