Chyba większość z nas dała się wciągnąć w wir świątecznych przygotowań. W końcu wszyscy chcemy, aby ten magiczny czas był jak najbardziej wyjątkowy. Staramy się zadbać o zorganizowanie odpowiednich potraw, znalezienie upominków dla naszych bliskich, a także o iście świąteczny wystrój naszych domów i mieszkań. Jeśli jeszcze nie zdążyliście zadbać o tematyczne dekoracje, nie martwcie się! Przygotowaliśmy dla Was zbiór inspiracji najciekawszych bożonarodzeniowych wnętrz prosto z Instagrama. Mamy nadzieję, że zaczerpnięcie stąd garść pomysłów, które będziecie mogli wykorzystać w swojej przestrzeni. 

Zobacz także: Jak przygotować stół na święta Bożego Narodzenia? Kilka praktycznych wskazówek [ŚWIĘTA 2021]

Święta Bożego Narodzenia - świąteczne aranżacje z Instagrama

Jesteście fanami minimalizmu i nie chcecie „zagracać” swojego wnętrza świątecznymi dekoracjami? Istnieje na to rozwiązanie! Nie musicie od razu rozwieszać wszędzie świecących, kolorowych łańcuchów i ozdób. Wystarczy kilka tematycznych akcentów, które swoją obecnością, wprowadzą do pomieszczenia choć trochę świąteczny klimat. Może to być chociażby subtelny wieniec na drzwiach, zrobiony z zielonych gałązek i ozdobiony delikatną wstążką. Małe choinki w stonowanych barwach również znajdą tu zastosowanie. Do tego, warto dodać wiszące gwiazdy lub światełka w oknach i w ten sposób bożonarodzeniowa, ale subtelna kompozycja jest gotowa! Spójrzcie tylko na zdjęcia poniżej. 

Macie w swoim domu kominek? Jeśli tak, to może on stanowić idealną podstawę do świątecznych kompozycji. Najlepiej jest nieco go urozmaicić łańcuchami świetlnymi czy też girlandami zrobionymi z zielonych gałązek. Całość można uzupełnić o skarpety na prezenty w ciekawych wzorach. Wieczór spędzony przy tak udekorowanym kominku będzie miał naprawdę magiczny klimat!

Mało kto obchodzi święta bez obecności choinki. To tradycja podtrzymywana od lat przez wielu ludzi na całym świecie. To zielone drzewko od razu wprowadza do wnętrza świąteczny nastrój. Sposobów na ubranie choinki jest mnóstwo, a to jaki wybierzemy zależy tylko od naszych osobistych preferencji. Jedni wolą bardziej skromne aranżacje, a inni wręcz uwielbiają, gdy choinka zwraca na siebie całą uwagę, dzięki kolorowym ozdobom. Zobaczcie, jak różnorodnie wyglądają choinki w różnych wnętrzach. A jeśli Wy jeszcze nie ubraliście swojej, to już chyba ostatni dzwonek! Zachęcamy zajrzeć do artykułu o tym, jak ubrać choinkę na święta Bożego Narodzenia - może okazać się całkiem pomocny.

Zobacz: Jak ubrać choinkę na święta Bożego Narodzenia?