Krótkie, mroźne dni i długie, ciemne wieczory. Zima to idealny czas na to, by w swoim domu postawić świecę. Jaka będzie najlepsza? Taka, która doda naszemu wnętrzu miłego blasku i dodatkowo otuli je pięknym aromatem niczym leciutką ale i ciepłą kołderką.

Jakie aromaty świec polecamy szczególnie na zimę? Wszystkie z rozgrzewającą, korzenną nutą: imbirową, goździkową, cynamonową (na przykład GingerbRoot od Kringle). Dobre będą też świece o zapachu gorącego kakao z piankami albo pomarańczy (Orange Tree od Diptyque).

Kolejna propozycja to świece o typowo zimowych aromatach kojarzące się ze skrzącym śniegiem, lasem, świerkiem, ostrym, mroźnym powietrzem (na przykład Sparkling Snow od Yankee Candle czy Marshmallow Fireside od Barh & Body Works ).

Ostatnią grupą świec, jaka według nas szczególnie sprawdzi się zimą, to ta z drewnianymi knotami. Dźwięk, który słyszymy podczas wypalania takiej świeczki przypomina miłe trzaski, jakie wydaje płonące drewno kominkowe. Jeśli jeszcze nie mieliście takiej świecy, warto spróbować. Tu możemy polecić świece Wood Wick. Warto też pod tym względem regularnie sprawdzać ofertę TK Maxx.