Podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia staramy się także zadbać o jak najpiękniejszy wystrój naszego mieszkania. Wybieramy robiącą wrażenie choinkę, zdobimy ją bombkami o różnych kolorach i kształtach, domowe pomieszczenia wypełniamy magicznymi ozdobami. Warto pamiętać także o niebanalnym wystroju… okien. Tak, to właśnie okna stanowią ramę całego domu i po części są jego wizytówką. Jako pierwsze rzucają się w oczy osobom z zewnątrz, dlatego dobrze zadbać o to, aby prezentowały się wyjątkowo, szczególnie podczas świątecznego okresu.

Jak udekorować okna na święta Bożego Narodzenia?

Podpowiadamy Wam dziś, jak udekorować okno na święta Bożego Narodzenia w prosty, ale efektowny sposób. W jednym z ostatnich artykułów, pisaliśmy o stroikach świątecznych. Wiele z nich możecie właśnie wykorzystać do zdobienia okien. Szczególnie świetnie w tej roli sprawdzą się wieńce, wykonane z szyszek, gałązek czy nawet bombek. Powieszenie ich w niektórych oknach od razu wprowadzi bardziej bożonarodzeniowy nastrój. Co jeszcze dobrze sprawdzi się jako świąteczny wystrój okna? Wszelkiego rodzaju lampki i światełka będą w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Wystarczy rozwiesić je swobodnie na ramach okien, karniszach lub rozłożyć swobodnie na parapecie i już możemy cieszyć się klimatyczną dekoracją. Dodatkowo, robią wyjątkowo imponujące wrażenie także z zewnątrz. Rzucają się w oczy nawet z dalszej odległości, więc dzięki temu nasz dom bez wątpienia będzie się wyróżniał. 

>>Stroiki świąteczne na Boże Narodzenie

Bombki i wstążki w oknach

Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie bombek oraz wstążek. Powieszenie ich na sznurkach o różnych długościach może wyglądać naprawdę ciekawie. Jeśli zdecydujecie się na tradycyjne firany, je także warto delikatnie podrasować w świąteczny sposób. Można przewiązać je chociażby czerwonymi wstążkami albo wybrać zasłony w tematyczne wzory.

Jeśli posiadacie większy parapet, możecie położyć na nim również przyjemny, ciepły koc, tworząc przy tym przytulną przestrzeń do odpoczynku oraz czytania książek. Całość kompozycji można uzupełnić o inne bożonarodzeniowe ozdoby, takie jak figurki w kształcie  reniferów albo dekoracyjnych choinek, a także lampiony o różnorodnych kształtach. Gdzieniegdzie swoje miejsce powinny znaleźć również zielone gałązki, najlepiej ze świerku lub sosny.

Papierowe dekoracje na okno

Macie młodsze dzieci w domu i chcecie kreatywnie spędzić z nimi czas? Spróbujcie stworzyć dekoracje samodzielnie! Możecie powycinać z papieru płatki śniegu oraz inne świąteczne ornamenty. To świetny sposób na wspólne spędzenie rodzinnego czasu.

Tak naprawdę wybór w kwestii bożonarodzeniowych aranżacji jest nieograniczony. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji i ogólnego wystroju wnętrza, w którym będziemy celebrować ten okres. Postawmy na kreatywność i dajmy ponieść się fantazji - chodzi tu w szczególności o dobrą zabawę i stworzenie czegoś na swój wyjątkowy sposób.