Na czas Bożego Narodzenia nasze wnętrza przechodzą świąteczną metamorfozę. Choinki, Mikołaje, bombki, stroiki, bałwanki, renifery, pomarańcze, świerkowe gałązki, anielski włos - to wszystko trafia do naszych mieszkań, ale nie tylko tam. Święta stały się także okazją dla metamorfozy wnętrza o trochę innym charakterze...

Otóż jutro rano w Warszawie na trasę po raz pierwszy ruszy specjalny skład metra o bożonarodzeniowym wystroju. Śnieżki, jemioła, ostrokrzew - takie motywy widać na okleinie, która ozdabia wagony w środku i na zewnątrz. Czy będą też inne dekoracje i atrakcje? Tego jeszcze nie wiemy. Metro Warszawskie chce, by ostateczny wystrój wyjątkowego pociągu był dla Warszawiaków niespodzianką. Wszystkiego będzie można dowiedzieć się już jutro, w mikołajki o 8:45 na Stacji Wilanowska. Stąd świąteczny pociąg wyruszy w drogę. Ozdobiony skład (jeden na trasie) będzie kursował na pierwszej linii do Święta Trzech Króli, czyli do 6 stycznia 2018 roku. 

AKTUALIZACJA: Świąteczny skład metra już ruszył, mamy dla Was dużo nowych zdjęć w galerii oraz filmik. Sam Święty Mikołaj zatwierdził wygląd pociągu. Na wagonach oprócz typowo świątecznych ozdób udało nam się wypatrzyć warszawskie motywy:  Syrenkę, Most Świętokrzyski, Kolumnę Zygmunta i Stare Miasto. Na pasażerów czekały cukierki i pierniczki. Bajkowo, prawda?

Chętni na świąteczną przejażdżkę metrem