Święta to wyjątkowy czas, również jeżeli chodzi o dekoracje wnętrz.

W tym okresie można sobie pozwolić na znacznie więcej, a nadmiar kolorów, infantylnych wzorów i zbędnych (o każdej innej porze roku) akcesoriów jest w pełni uzasadniony. Naczynia i przybory do pieczenia, które zwykle skwapliwie ukrywamy ten jeden raz w roku zaczynają żyć własnym życiem i stają się pełnoprawnymi światecznymi dekorami. Wiele marek w swoich ofertach ma specjalne, zdobione świątecznymi emblematami naczynia: misy, stolnice, wałki, szpatuły, a przede wszystkim formy i foremki do ciast w najróżniejszych wariantach oraz kształtach.

Warto pomyśleć też o serwowaniu i przede wszystkim przechowywaniu starannie przygotowanych słodkości. Zwykle pieczone są w okresie adwentu i dostarczenie ich  na świateczne stoły czasami graniczy z cudem. Tu bardzo pomocne będą wszelkiego rodzaju słoje, pudełka i puszki z obowiązkowymi zimowymi printami.

Zastawa stołowa to osobny rozdział, ale tu również panuje rozluźnienie konwenansów. Talerz z zaprzęgiem reniferów w tym konkretnym przypadku z pewnością nie będzie passe. Warto więc przymknąć oko na najnowsze wnętrzarskie trendy i powiedzieć Mikołajowi: smacznego!

Zobaczcie galerię inspiracyjnych zdjęć >>>