Boże Narodzenie już za chwileczkę (do wigilii zostało nam 9 dni). Jeśli wciąż poszukujecie pomysłów na świąteczną aranżację wnętrz to mamy dla Was dziś coś specjalnego. Oto gwiazdkowa aranżacja niewielkiego, rodzinnego mieszkania przygotowana przez zespół stylistów Decoroom.

Świąteczny nastrój mamy oczywiście w salonie połączonym z aneksem kuchennym. Na niewielkiej powierzchni  liczy się każdy centymetr. Bożonarodzeniowe wieńce i girlandy zawisły więc na grzejnikach i na kuchennej półce. Zamiast choinki w dużym wazonie stanęły świerkowe gałązki przybrane eukaliptusem, a tuż obok lampy gwiazdy. W całym mieszkaniu pojawiają się czerwone akcenty za sprawą poinsecji. Warto zwrócić uwagę na niewielki stół nakryty z dbałością o świąteczne detale. Wyjątkowa atmosfera zawitała również do sypialni. Tu mamy łóżko zaścielone pledami w charakterystycznych kolorach. Pojawiają się też zimowe smakołyki na leniwy poranek.   


Na koniec kilka porad od ekspertów: czerwień, biel i zieleń nierozerwalnie kojarzymy z Bożym Narodzeniem. Dla zachowania równowagi i smaku najlepiej trzymać się podstawowej zasady – również we wnętrzach bezpieczniej łączyć barwy tej samej tonacji i o podobnym „natężeniu”. Głęboki granat znakomicie gra z winem i burgundem lub butelkowymi tonami zieleni, co z pewnością sprawdzi się w przypadku poduszek w salonie czy sypialni i innych tekstylnych dodatków. Świerkowe gałązki, kawałki cynamonu, pierniczki, świeża żurawina, orzechy (włoskie i laskowe), ostrokrzew, poinsecje, szyszki - te naturalne elementy będą najpiękniejszą ozdobą mieszkania. Wyjątkową atmosferę zbudują też przytulne, miękkie, wełniane koce, pledy i świece o "zimowych" aromatach.