Boże Narodzenie już za tydzień. Jeśli wciąż poszukujecie pomysłów na świąteczną aranżację wnętrz to mamy dla Was dziś coś specjalnego. Oto gwiazdkowa aranżacja niewielkiego, rodzinnego mieszkania przygotowana przez zespół stylistów Decoroom.

Świąteczny nastrój mamy oczywiście w salonie połączonym z aneksem kuchennym. Na niewielkiej powierzchni  liczy się każdy centymetr. Bożonarodzeniowe wieńce i girlandy zawisły więc na grzejnikach i na kuchennej półce. Zamiast choinki w dużym wazonie stanęły świerkowe gałązki przybrane eukaliptusem, a tuż obok lampy gwiazdy. W całym mieszkaniu pojawiają się czerwone akcenty za sprawą poinsecji. Warto zwrócić uwagę na niewielki stół nakryty z dbałością o świąteczne detale. Wyjątkowa atmosfera zawitała również do sypialni. Tu mamy łóżko zaścielone pledami w charakterystycznych kolorach. Pojawiają się też zimowe smakołyki na leniwy poranek.   


Na koniec kilka porad od ekspertów: czerwień, biel i zieleń nierozerwalnie kojarzymy z Bożym Narodzeniem. Dla zachowania równowagi i smaku najlepiej trzymać się podstawowej zasady – również we wnętrzach bezpieczniej łączyć barwy tej samej tonacji i o podobnym „natężeniu”. Głęboki granat znakomicie gra z winem i burgundem lub butelkowymi tonami zieleni, co z pewnością sprawdzi się w przypadku poduszek w salonie czy sypialni i innych tekstylnych dodatków. Świerkowe gałązki, kawałki cynamonu, pierniczki, świeża żurawina, orzechy (włoskie i laskowe), ostrokrzew, poinsecje, szyszki - te naturalne elementy będą najpiękniejszą ozdobą mieszkania. Wyjątkową atmosferę zbudują też przytulne, miękkie, wełniane koce, pledy i świece o "zimowych" aromatach.