Co roku w jednej z europejskich stolic odbywa się wystawa poświęcona gwiazdom betlejemskim. Tym razem pomysłodawca wydarzenia, organizacja Stars for Europe, na miejsce ekspozycji wybrała Paryż.

Kompozycje przygotował paryski florysta Damien Da Rocha, aranżując je w oryginalnym loftowym wnętrzu - Atelier Eiffel, w którym przed wojną mieściła się rozdzielnia prądu, a teraz służy za tło dla różnego rodzaju pokazów i wernisaży. Typowe dla industrialnego wnętrza meble i ciężkie metalowe lampy artysta połączył z różnobarwnymi gwiazdami betlejemskimi. Tysiącami odmian tej zimowej rośliny udekorował dwie kondygnacje budynku. Każda kompozycja idealnie wpisała się w przestrzeń.

Miłośnikom elegancji przypadł do gustu wytwornie nakryty stół, na którym delikatną porcelanę zdobią pastelowe odmiany poinsecji. Podziw wzbudziły też wertykalny ogród, czyli regał, którego każdą półkę gęsto wypełniły kwiaty i pieczołowicie z nich „utkany” dywan. Na pierwszym piętrze loftu Da Rocha postawił na styl vintage, który nazwał „Neoretro”. Tutaj gwiazda betlejemska została wyeksponowana wśród plakatów z lat 50. i 60. XX wieku, oprawionych w skórę książek i kultowych winylowych płyt Beatlesów i Rolling Stonesów.

Duże wrażenie zrobiła dekoracja kuchni, w którym kwiaty niczym najlepsze francuskie sery zostały umieszczone pod szklanymi kloszami. 

Nie zabrakło również pięknych bukietów stworzonych z ciętych poinsecji, hortensji, róż i owoców dzikiej róży. Artysta wyeksponował je na designerskich stolikach kawowych.

Galeria zdjęć z paryskiej wystawy >>>