IKEA x World Surf League

Kochacie sport i fale? Oto coś dla Was. IKEA i World Surf League (WSL) nawiązały współpracę, której efektem jest limitowana, surferska kolekcja KÅSEBERGA. W tej współpracy obie organizacje koncentrują się na ochronie oceanów, zmniejszeniu ilości plastiku. Eksperci wsłuchali się w głosy osób, którym los środowiska nie jest obojętny. Aby jak najlepiej sprostać temu zadaniu w projektowanie włączonych zostało ponad 3 500 surferów, którzy przeprowadzili badania oraz przetestowali prototypy. Wśród nich znalazł się jeden z najbardziej rozpoznawalnych w tej grupie Rob Machado i Kassia Meador – okrzyknięta przez New York Times „królową noseridingu”.

IKEA wie, jak sprawić, żeby w domu żyło się lepiej. Jednocześnie troszczy się o planetę, która jest naszym domem. Surferzy mają nieodłączny związek z naturą, więc kto mógłby być lepszym partnerem dla IKEA niż WSL? Choć współpraca marki z tą organizacją może wydawać się nieoczywista, to w rzeczywistości naprawdę ma sens – tłumaczy James Futcher, Lider ds. Rozwoju Asortymentu IKEA.

Surferska kolekcja KÅSEBERGA 

W kolekcji KÅSEBERGA znalazło się 26 elementów stworzonych nie tylko dla sportowców, ale także dla wszystkich tych, którym zależy na dobrostanie naszego środowiska naturalnego. Co się w niej znalazło? Między innymi kolorowy plecak z motywem palm (świetny na wycieczki, nie tylko na plażę), torba FRAKTA z dwiema dodatkowymi przegródkami, przenośny grill, krzesło plażowe, kosz izotermiczny, butelka na wodę ze stali nierdzewnej. Jest także mata do jogi, bambusowa tablica, dywan, parawan plażowy i ręcznik, są deski do nauki balansowania. Limitowana kolekcja dostępna będzie tylko w wybranych sklepach stacjonarnych IKEA (IKEA Warszawa Janki, IKEA Warszawa Targówek, IKEA Gdańsk, IKEA Katowice, IKEA Kraków, IKEA Szczecin) i online na IKEA.pl od 1 maja 2022 roku.

___

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.