Dzisiejszą wnętrzarską perełkę znaleźliśmy u podnórza góry Hunter w stanie Nowy Jork. To zbudowany w latach 60 hotel Scribner's Catskill Lodge, który w zeszłym roku przeszedł remont pod czujnym okiem studia architektonicznego Tack. W to miejsce na wakacje w górach wybiera się sporo mieszkańców NYC. Nic dziwnego, to tylko kilka godzin samochodem od zatłoczonego miasta.

Co kryje w sobie wnętrze Scribner's Catskill? Przytulną, spokojną atmosferę, prostotę, dużo światła i naturalnych surowców. Jest domowo, w kolorach ziemi, bez zbędnego zadęcia i ekstrawagancji. Hotelowa podłoga w większości zrobiona jest z ciemnej odmiany klonu. Na ścianach zobaczymy sporo sosnowego drewna, czasami pomalowanego na biało. Jest boazeria, są drewniane bale. Sosna pochodzi z pobliskiego tartaku. Większość mebli powstała na zamówienie u lokalnych rzemieślników. My jesteśmy pod ogromnym wrażeniem foteli i podnóżków od Spacio Terreno. Miks skóry i drewna prezentuje się rzeczywiście znakomicie.

Ponadto w 38 hotelowych pokojach znajdziecie wzorzyste dywany vintage, narzuty z futra, białą pościel oraz poduchy w etno wzory. Na białych ścianach wnętrzarski hit - tekstylne kilimy od lokalnej artystki The Catskill Kiwi. Klimat wnętrz budują też niewątpliwie kominki i kozy, których jest sporo w całym hotelu, zarówno w cześciach wspólnych jak i w poszczególnych pokojach. Warto też zwrócić uwagę na oświetlenie amerykańskiej marki Rich Brilliant Willing. Dodatkową zaletą pokoi są tarasy, z których podziwiać można krajobraz gór Catskill.
Rezerwacji noclegów można dokonać przez designhotels.com