Lubicie styl eklektyczny? Koniecznie zajrzyjcie razem z nami do tego mieszkania na Hożej w Warszawie. Tu okrągły stół z lat 50 XX wieku wyśmienicie prezentuje się na tle granatowej sofy z IKEA i białej kuchni z drewnianym blatem. Autorami tego projektu są Ewelina Szymańczak i Karolina Wilk z pracowni Qbik Design.

Układ mieszkania (które wybudowano w latach 70 ubiegłego wieku) projektantki pozostawiły bez zmian. Żadna ze ścian nie była wyburzana czy też przesuwana. Ciekawostką jest, że w miejscu obecnej sypialni, pierwotnie znajdowała się kuchnia. Salon był jednak tak przestronny (prawie 24 metry kwadratowe powierzchni), że spokojnie udało się w nim wygospodarować aneks kuchenny z urokliwą tapetą z motywem dżungli. Akcenty vintage w tym wnętrzu? Oprócz wspomnianego już stołu należy wymienić jeszcze gięte krzesła, kultowe fotele 366 z PRL-u, stare głośniki przywiezione przez gospodarzy z wycieczki do Szwecji i starannie odnowiony kuchenny kredens. Jest też adapter i ogromna kolekcja płyt winylowych.

Całe mieszkanie pełne jest kolorów (z przewagą millennial pink jak u Wesa Andersona, granatu oraz turkusu). Są tu także intensywne wzory - to już sprawa tapet. W pokoju dziecięcym mamy więc ścianę z liskami, zającami i leśną florą, w sypialni rodziców króluje granatowo-zielona łączka, w łazience natomiast po ścianie pływają złote rybki. Nas zachwyciła jeszcze piękne podłoga w jodełkę, którą udało się w większości odnowić (tylko przedpokój zyskał nowe posadzki).