Dzisiaj zapraszamy Was do mieszkania na ostatnim piętrze jednego z warszawskich apartamentowców. Styl? Industrial w wersji light. Za projekt odpowiadają projektantki wnętrz Justyna Kolasińska i  Anna Wilniewczyc-Niebudek. Partnerem wykonawczym inwestycji była marka Greston, warszawski salon z ekskluzywnym wyposażeniem łazienek.

Mieszkanie z industrialnymi akcentami

Projekt tego stumetrowego mieszkania powstał z myślą o rodzinie z dwiema córeczkami. Justyna Kolasińska i  Anna Wilniewczyc-Niebudek zaplanowały całą przestrzeń tak, by spełniała oczekiwania inwestorów, a do tego była funkcjonalna. Już od progu natrafiamy na wiele miejsca do przechowywania. Za lustrzanymi taflami (optycznie powiększającymi to wnętrze) kryją się pojemne szafy i schowki. Loftowe inspiracje widoczne są już w przedpokoju. Antracytowy mikrocement na podłodze (Bautech, wykonawca Novaforma) oraz przeszklone drzwi łazienkowe z czarnymi, metalowymi szprosami (Baranowscy Studio) wprowadzają industrialny klimat.  

W dużym salonie połączonym z aneksem kuchennym światło wlewa się przez ogromne okna (stąd mamy też najlepszy widok na panoramę stolicy). Podłoga w salonie to przemysłowy parkiet z różnych gatunków egzotycznego drewna. Architektki zaproponowały do niego meble w naturalnym, jasnym odcieniu – regał oraz stół Pablo formy Hoom stojący na umownej granicy kuchni i salonu. Jego ascetyczną formę urozmaicają designerskie krzesła Vitry, Kartella oraz Petite Friture. Część wypoczynkową ociepla jasny dywan. Wygodną sofę polskiej marki Adriana zestawiono ze stolikami kawowymi projektu Tomka Rygalika dla Nobonobo. W części kuchennej w oko wpadają ceglana ściana i sprytna, biała zabudowa (oryginalny fragment ze zlewem tuż przy dużym oknie).  

Sypialnia rodziców to oszczędne szarości z kroplą bladego różu (zagłówek łóżka i poduszki). Różu więcej w pokoju dziewczynek, a właściwie w jego połówce. Druga z małych mieszkanek zdecydowanie woli niebieski kolor. W stumetrowym mieszkaniu przewidziano łazienkę i oddzielną toaletę. Obie wyposażono w warszawskim salonie Greston. Bazę stanowi zabudowa fornirowana dębem w naturalnym odcieniu oraz płytki marki Iris. Hitem jest stojąca umywalka. Dodatki dobrano bardzo starannie. Na wyróżnienie zasługują tu bateria prysznicowa projektu Front Design i bateria umywalkowa, dzieło Antonio Citterio, obydwie od Axor.