O takich wnętrzach nie sposób zapomnieć. Ekskluzywne, dobrej jakości dodatki dodają pomieszczeniom wakacyjnego charakteru, sprawiają, że zachwycają się nimi znawcy sztuki, designu, mody i trendów. Stworzenie podobnej przestrzeni nie jest wymagającym zadaniem. Czym charakteryzuje się styl Hampton? W jaki sposób zaaranżować mieszkanie we wspomnianej stylistyce? Zachęcamy do lektury naszego nowego artykułu.

Styl Hampton 

Nazwa nowego nurtu wzięła się od The Hamptons, luksusowych rezydencji umieszczonych wzdłuż amerykańskiej wyspy Long Island. Domy przypominające bogato urządzone kurorty zyskały dużą popularność dzięki filmom. Obrazy, tj. „Lepiej późno niż późno” czy „Grace i Frankie” sprawiły, że coraz więcej osób marzyło o podobnej przestrzeni. Głębokie odcienie granatu, złamanej bieli, morskiej zieleni i błękitu były fantastyczną bazą dla wyszukanych, starannie dobranych przedmiotów. Przywiązywano wagę do detali i jak najlepszej jakości materiałów.

Meble w mieszkaniu w stylu Hampton

Często dobierano porządnie wykończone, w naturalnych, jasnych odcieniach meble. Bardziej od dużej ilości stolików kawowych, sof, krzeseł i foteli liczyła się ich jakość wykonania. W salonie, pokoju dziennym i sypialni nie brakowało prostych, solidnie wykonanych dodatków. Tworzone z orzecha lub dębu stanowiły fantastyczne dopełnienie nietuzinkowych wnętrz. Obecnie tworzone stylizowane obiekty do złudzenia przypominają minimalistyczne, nieskomplikowane sprzęty.

Ekskluzywne dodatki w mieszkaniu w stylu Hampton

Już w momencie pojawienia się styl Hampton nie był dla każdego. Pomieszczenia w tej stylistyce fascynowały elitarnymi gadżetami, mnogością wzorów, faktur i kilkoma powtarzającymi się kolorami. Kobaltowa zastawa stołowa i świeżo zerwane kwiaty dopełniały rekreacyjnego charakteru. We wnętrzach dominowały bibeloty w odcieniach granatu, turkusu, morskiej zieleni i nigdy nie wychodzącej z mody bieli. Dzięki nim pokoje wyglądały nieszablonowo i bardzo elegancko. Uznaniem cieszyły się lampy dekorowane plecionką o porcelanowej bądź drewnianej podstawie.

Aranżacja mieszkania w stylu Hampton krok po kroku

Wbrew pozorom stworzenie podobnego wnętrza nie wymaga fortuny. Dobierz do prostych, starannie wykończonych mebli, nietuzinkowe, dodatki (najlepiej w kolorach związanych z morzem: bielą, granatem, niebieskim i kremowym beżem). Lampy wyglądające jak morskie latarnie, liny i inne marynistyczne motywy podkreślą wygląd niejednego pokoju. Rattan, wełna i drewno sprawią, że mieszkanie będzie wyglądać oryginalnie i nietuzinkowo. Zamiast kolorowych płytek postaw na drewniane, postarzane parkiety i wyodrębnione belki sufitowe. Świetnie wyglądają ściany połączone z drewnianą boazerią. Dodatki? Poduchy w paski, modele statków i żaglówek, muszle. 

Mieszkanie w stylu Hampton – przestrzeń w wakacyjnym klimacie

Idealne, skrojone na miarę wnętrza dodatki, proste, porządnie wykonane meble i naturalne materiały to sprawdzony przepis na stworzenie ekskluzywnych, klimatycznych pomieszczeń. Dzięki nim poczujesz się jakbyś stale przebywał na urlopie.